34-letnia kobieta spod Piły oszukała ponad dwa tysiące osób

POLICJA, letnia kobieta Piły oszukała ponad tysiące osób - zdjęcie, fotografia
Życie Piły 29/10/2019 21:22

34-letnia mieszkanka powiatu pilskiego oszukała co najmniej dwa i pół tysiąca osób. Oferowała im pracę chałupniczą, a okradła ich w sumie na kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Oszustkę zatrzymali policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Pile. Kobieta na jednym z portali internetowych oferowała prace chałupniczą. Chodziło o składanie długopisów.

Kobieta w swojej ofercie podała, że osoby które chcą rozpocząć pracę muszą wpłacić na wskazane przez nią konto 12,50 zł. Ta suma miała pokryć koszty wysyłki pierwszej partii długopisów do składania. Jak ustalili pilscy policjanci praca była fikcją

- mówi podkom. Żaneta Kowalska z Komendy Powiatowej Policji w Pile.

Na ofertę oszustki nabrać się dało co najmniej dwa i pół tysiąca osób. Policjanci namierzyli kobietę i zatrzymali ją. To 34-letnia mieszkanka gminy Miasteczko Krajeńskie w powiecie pilskim.

Kobieta przyznała się do popełnienia przestępstwa. Jak przekazała, z tytułu prowadzenia nielegalnego biznesu miesięcznie zarabiała "średnią krajową pensję". Funkcjonariusze wstępnie ustalili, że oszustka działała od około dwóch lat i oszukała około 2,5 tysiąca osób na ponad 30 tysięcy złotych

- dodaje podkom. Żaneta Kowalska.

Prowadzący sprawę policjanci nie wykluczają, że pokrzywdzonych może być znacznie więcej. Zatrzymana kobieta już wcześniej była karana za oszustwa. Grozi jej do ośmiu lat więzienia.

fot. Życie Piły (archiwum)

34-letnia kobieta spod Piły oszukała ponad dwa tysiące osób komentarze opinie

Dodajesz jako: |


Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama