WYBORY PARLAMENTARNE 2019, Szejnfeld wygrywa wybory Senatu - zdjęcie, fotografia
Życie Piły 14/10/2019 10:56

Znamy wyniki wyborów do Senatu w pilskim okręgu wyborczym. Senatorem zostaje Adam Szejnfeld z Koalicji Obywatelskiej. Zobacz ile głosów otrzymali poszczególni kandydaci.

Dane ze wszystkich obwodowych komisji wyborczych z pilskiego okręgu wyborczego do Senatu (okręg numer 88) dają zwycięstwo kandydatowi Koalicji Obywatelskiej, Adamowi Szejnfeldowi. 

Swój głos na Adama Szejnfelda oddało 77 873 wyborców. Tym samym Adam Szejnfeld będzie reprezentował nasz okręg w Senacie kolejnej kadencji.

Ile głosów otrzymali kandydaci w wyborach do Senatu?

Adam Szejnfeld (KKW Koalicja Obywatelska) - 77 873  głosów (43,64%)
Jolanta Turczynowicz-Kieryłło (KW PiS) - 69 292 głosów (38,83%)
Jan Augustyn (KWW Ja Obywatel RP) - 31 285 głosów (17,53%)

Jeszcze przed opublikowaniem tych wyników przez PKW Jolanta Turczynowicz-Kieryłło podziękowała na Facebooku swoim wyborcom i wszystkim zaangażowanym w kampanię.

Dziękuję Wszystkim, którzy mnie wspierali, pomagali. Jestem Wam bardzo wdzięczna. Mam nadzieję, że wspólnie udało nam się wnieść do polityki trochę słońca

- napisała Jolanta Turczynowicz-Kieryłło.

 

fot. Życie Piły

Adam Szejnfeld wygrywa wybory do Senatu komentarze opinie

  • witch-doctor - niezalogowany 2019-10-14 12:31:37

    no trudno... nie przepadam za nim, typ karierowicza no i jest niewiarygodny.

  • gość 2019-10-14 12:40:17

    Szejnfeld senatorem, to porażka wyborców naszego okręgu!!!!!!!!!!!!

  • Pilanka - niezalogowany 2019-10-14 15:36:36

    Gratulacje i uznanie dla Pana Adama Szejnfelda za zdobycie mandatu do Senatu. Życzę powodzenia

  • Gość - niezalogowany 2019-10-14 15:38:56

    Gratuluję Panu

  • bib - niezalogowany 2019-10-14 17:13:24

    Super, że wygrał!! Gratuluję!! Niezadowoleni pisowcy możecie sobie pomarudzic!! Co najwyżej!!

  • Drake - niezalogowany 2019-10-14 22:47:05

    W europarlamencie nie wyszło to chociaż będzie senatorskie koryto.

  • co za wesz - niezalogowany 2019-10-15 07:44:58

    szkoda - nastepne 4 lata na cudzy koszt - potworny nieudacznik i postac wybitnie negatywna - taka jachira tylko ze juz kilkadziesiat lat na garnuszku podatnika - zero kompetencji - naprawde szkoda...jemu nawet budka z kurczakami na rynku nie wyszla

  • z sieci - niezalogowany 2019-10-15 08:01:38

    Piszę te parę zdań z prostego powodu. Zapytałem na TT obecnego europosła o jego zdarzenia z życiorysu w latach 1977 – 1983. Szejnfeld mnie zbanował nie udzielając odpowiedzi. Z tego co oficjalnie zamieścił na swoim profilu w sieci , aktualnym jeszcze niespełna tydzień temu wynikało, że w latach 1977 – 1981 prowadził on działalność gospodarczą w wieku 19 lat. To oczywisty absurd, gdyż w tamtym czasie człowiek – załóżmy – po maturze, nie miał jakichkolwiek szans , by taką działalność prowadzić bez jakichkolwiek dodatkowych uwarunkowań. Dziś – po liftingu – życiorys Szejnfelda na jego stronie zaczyna się zgoła inaczej. Szejnfeld urodził się po prostu w roku ’80 ubiegłego wieku. To jednak nie koniec. Szejnfeld wykasował ze swojego oficjalnego profilu nawet tę chwalebną, martyrologiczną część, czyli fakt swojego internowania. Otóż internowano działacza Solidarności w podrzędnym PeGeErze. To było coś niesamowitego. Nawet jak na ówczesne czasy. Szejnfeld został prawnikiem w roku 1997 czyli w wieku jak na te studia – leciwym, bo wieku prawie, że 40 lat. Jak na ekonoma w socjalistycznym gospodarstwie rolnym z lat 80- tych to naprawdę wynik rewelacyjny. Zważywszy zaś na korporacjonizm panujący w tym zawodzie, prosty wiejski chłopek-roztropek bez poparcia „po linii” byłby bez szans, by objąć jakiekolwiek stanowisko, na dodatek rządowe, związane jakoś tam z tą profesją.

    Plotki głoszą, że Szejnfeld zanim podjął pracę w PGR parał się handlem obwoźnym, sprzedawał ciuchy na bazarach.

    Inna wersja głosi, że w 1977r zaraz po ukończeniu technikum i zdobyciu zawodu zootechnika rzucił się w świat biznesu. Zaczął od hodowli zwierząt futerkowych, a konkretnie lisów. Pech chciał, że futerka z lisów właśnie wtedy zaczęły wychodzić z mody i interes w 1980 r po prostu splajtował.

    Szejnfeld zwinął swój interes i już w 1978 roku podjął pracę w wyuczonym zawodzie w PGR Noteć, a następnie w PGR Strzelce. W tymże 1988r. jeszcze raz rzucił się w wir biznesu. Tym razem nie ryzykował z żywą fauną. Zajął się fauną martwą, a konkretnie uruchomił rożen z kurczakami. Niestety i tym razem zbankrutował.

    Wtedy to nasz bohater dał sobie spokój z biznesem, a wszedł w politykę. Najpierw Unia Wolności, później Platforma Obywatelska. Zaczynał jak wielu, od prostego radnego, poprzez burmistrza do posła, by dojść do Posła Eksperta. Po drodze, 20 lat po ukończeniu technikum, nasz bohater przeżywa drugą młodość. Zostaje studentem szkółki niedzielnej przy UAM w Poznaniu i zdobywa zawód prawnika i tytuł magistra.

    Pytajcie dziennikarze, pytajcie. Lata lecą, a Szejnfeld wam ucieka.

  • gość 2019-10-15 11:59:54

    Brawo dla Pana Panie Adamie Szejnfeld jestem dumny ze na Pana głosowałem i reprezentuje Pan Koalicje Obywatelska Gratuluje

  • gość 2019-10-15 20:03:58

    Nie najlepiej, choć mogło być gorzej... W sumie wybór bo "wybór"...

  • Antypisuar - niezalogowany 2019-10-16 19:48:09

    Gratuluję. Głosowałem na Pana.

  • Gość - niezalogowany 2019-10-16 23:31:56

    Do koryta. Nieudacznik który rozwalił przemysł, drukarnie w Pile i Nafte Pilska na której się lansowal

Dodajesz jako: |


Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie