21°C bezchmurnie

Afera w Polonii Piła. Tomasz Żentkowski odsunięty od klubu

ŻUŻEL, Afera Polonii Piła Tomasz Żentkowski odsunięty klubu - zdjęcie, fotografia

„Tomasz Żentkowski został odsunięty od pełnienia wszelkich funkcji i obowiązków w klubie” - poinformował w piątek Klub Żużlowy Polonia Piła.

W piątkowe przedpołudnie władze Polonii Piła poinformowały o odsunięcia od pełnienia obowiązków wiceprezesa i managera klubu, Tomasza Żentkowskiego. - KŻ Polonia Piła informuje, że od dnia 25 lipca wiceprezes zarządu i manager drużyny Tomasz Żentkowski został odsunięty od pełnienia wszelkich funkcji i obowiązków w klubie. Tym samym zespół ligowy prowadzi obecnie kierownik drużyny - Paweł Szałapski, sprawami organizacyjnymi umożliwiającymi funkcjonowanie sportowe klubu zajmują się pozostali członkowie zarządu i działacze - czytamy w komunikacie Polonii Piła.

Decyzja działaczy Polonii Piła ma związek z aferą wokół klubu. Przypomnijmy - sprawa dotyczy rzekomych nieprawidłowości w Polonii Piła. Prokuratura wszczęła postępowanie, które ma wyjaśnić czy w klubie dochodziło do fałszowania faktur i rozliczania na ich podstawie miejskich dotacji. Do czasu wyjaśnienia sprawy miasto wstrzymało wypłatę przyznanej Polonii dotacji w kwocie około 300 tysięcy złotych. Prezydent Piły Piotr Głowski powiedział dziennikarzom, że stracił zaufanie do obecnego zarządu. 

Jak na razie w sprawie nikomu jednak nie postawiono zarzutów. Czym była motywowana decyzja działaczy Polonii o odsunięciu od klubu Tomasza Żentkowskiego - jak na razie nie wiadomo. Nie udało nam się skontaktować ani z zawieszonym wiceprezesem, ani z prezesem klubu, Tomaszem Soterem.

Więcej o sytuacji w Polonii Piła i aferze wokół klubu przeczytacie TUTAJ.


Afera w Polonii Piła. Tomasz Żentkowski odsunięty od klubu komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na zycie.pila.pl