Akcja „Znicz”. Policja podsumowała weekend na drogach

POLICJA, Akcja „Znicz” Policja podsumowała weekend drogach - zdjęcie, fotografia
Życie Piły 04/11/2019 10:09

„Świąteczny okres w powiecie pilskim upłynął spokojnie” - informuje pilska policja.

Od czwartku w całym kraju prowadzona była policyjna akcja "Znicz". Policjanci szczególną uwagę zwracali na ruch na drogach oraz bezpieczeństwo na cmentarzach i w ich pobliżu.

W powiecie pilskim ruch w okolicach miejsc zbiorowego pochówku odbywał się bez utrudnień. Nie odnotowano poważnych zdarzeń, doszło jedynie do niewielu niegroźnych kolizji. Policjanci zatrzymali dwóch nieodpowiedzialnych kierowców: 28-letnią kobietę, która mając w wydychanym powietrzu ponad pół promila alkoholu podróżowała samochodem marki Renault Master oraz 21-latka, który wsiadł za kierownicę Opla Astry będąc pod wpływem narkotyków

- mówi podkom. Żaneta Kowalska z Komendy Powiatowej Policji w Pile. - Akcję Znicz 2019 w powiecie pilskim uznać możemy za bezpieczną - dodaje.

Niestety w ujęciu ogólnopolskim statystyki te wyglądają zdecydowanie gorzej. Od czwartku do niedzieli w Polsce doszło do 268 wypadków drogowych. Zginęło w nich 25 osób, a 346 zostało rannych. Policjanci zatrzymali w całym kraju 1245 nietrzeźwych kierowców. 

fot. Życie Piły (archiwum)
 

Akcja „Znicz”. Policja podsumowała weekend na drogach komentarze opinie

Dodajesz jako: |


Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama