Ani słowa o kandydatach. Cisza wyborcza także w internecie [VIDEO]

Życie Piły 12/10/2019 00:01

O północy z piątku na sobotę rozpoczęła się cisza wyborcza. Do zakończenia głosowania w niedzielę obowiązuje zakaz agitacji wyborczej. Dotyczy to również internetu i portali społecznościowych.

W okresie ciszy wyborczej nie wolno prowadzić agitacji wyborczej. Agitacją wyborczą jest publiczne nakłanianie lub zachęcanie do głosowania w określony sposób. W praktyce nie wolno m.in.: zwoływać zgromadzeń, organizować pochodów i manifestacji, wygłaszać przemówień czy rozpowszechniać materiałów wyborczych. Dotyczy to również internetu

- informuje Państwowa Komisja Wyborcza. 

Zabroniona jest również agitacja wyborcza w lokalu wyborczym, polegająca m. in. na eksponowaniu symboli, napisów, znaków kojarzonych z kandydatami i komitetami wyborczymi. W czasie ciszy wyborczej nie można też upubliczniać wyników sondaży wyborczych.

Złamanie ciszy wyborczej karane jest grzywną. Najwyższa - od 500 tysięcy złotych do miliona złotych - grozi za publikację sondaży. Przypadki łamania ciszy wyborczej należy zgłaszać policji.

Wybory parlamentarne odbędą się w niedzielę 13 października. Wybierzemy w nich 460 posłów i 100 senatorów. Lokale wyborcze będą otwarte od 7.00 do 21.00.

 

Ani słowa o kandydatach. Cisza wyborcza także w internecie [VIDEO] komentarze opinie

Dodajesz jako: |


Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama