Banach, Kafi i Żabiełowicz. W niedzielę w Rockopolis zagra BAiKA

  • BAiKA (fot. materiały prasowe)
  • BAiKA (fot. materiały prasowe)
  • BAiKA (fot. materiały prasowe)
  • BAiKA (fot. materiały prasowe)
Życie Piły 05/11/2018 17:49

Założyciel zespołów Hey i Indios Bravos - Piotr Banach wraca do Piły ze swoim projektem BAiKA. Banach, Kafi i Marcin Żabiełowicz zagrają w klubie Rockopolis w niedzielę, 11 listopada.

BAiKA to skrót od Banach i Kafi. Twórcą tego projektu jest założyciel zespołów Hey i Indios Bravos, Piotr Banach. Wokalistką - Katarzyna Sondej (Kafi), artystka obdarzona wyjątkowym głosem i charyzmą. Kafi gra też na instrumentach klawiszowych. BAiKA zaczynała jako duet w listopadzie 2015 roku, a niedawno do formacji dołączył gitarzysta zespołu Hey, Marcin Żabiełowicz. 

Grają rocka, ale w ich twórczości można też odnaleźć echa muzyki elektronicznej, reggae, bluesa, a nawet punk-rocka. 

W niecały rok po debiucie formacji BAiKA ukazała się płyta, którą sami autorzy określają jako "przedpłytę". Zawiera ona materiał zarejestrowany na żywo w Radiu Koszalin i trzy dodatkowe utwory studyjne. W lutym tego roku zespół zaprezentował swój debiutancki, studyjny album - "Byty zależne", który został bardzo dobrze przyjęty tak przez słuchaczy, jak i recenzujących go dziennikarzy. Piosenki duetu pojawiały się niejednokrotnie na radiowych listach przebojów, zdobywając czołowe miejsca, między innymi w rockowej rozgłośni Antyradio. Gościły też na antenie radiowej Trójki. 

Koncerty zespołu, mimo trzyosobowego składu, nie odbiegają energią i ilością generowanych dźwięków od formacji wyposażonych w dużo bogatsze instrumentarium. Niewątpliwym atutem jest znakomity kontakt muzyków z publicznością i ich sceniczne interakcje. 

BAiKA w Rockopolis (Piła, ul. Pocztowa 1) - w niedzielę, 11 listopada 2018 o 20.00. Bilety: w przedsprzedaży za 15 złotych (dla Gości, którzy potwierdzą udział w wydarzeniu na Facebooku, 20 złotych - w przedsprzedaży dla pozostałych osób, oraz 25 złotych - w przypadku zakupu przy wejściu do klubu w dniu koncertu. 

Banach, Kafi i Żabiełowicz. W niedzielę w Rockopolis zagra BAiKA komentarze opinie

Dodajesz jako: |


Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama