Beksiński w trzcianeckim muzeum

MUZEA, Beksiński trzcianeckim muzeum - zdjęcie, fotografia
Życie Piły 03/10/2019 15:45

Muzeum Ziemi Nadnoteckiej w Trzciance zaprasza na wystawę prac Zdzisława Beksińskiego „Od fotografii do fotomontażu komputerowego”.

Fotografie składające się na wystawę w trzcianeckim muzeum pochodzą ze zbiorów Muzeum Historycznego w Sanoku. Jest ich 62, z czego 50 to fotografie czarno-białe, z wczesnego okresu twórczości, czyli lat pięćdziesiątych i sześćdziesiątych XX wieku, a pozostałe 12 to komputerowe fotomontaże, z około dziesięciu ostatnich lat twórczości Artysty

- informuje Muzeum Ziemi Nadnoteckiej.

Wystawę w muzeum przy ulice Stefana Żeromskiego w Trzciance będzie można oglądać od 4 października do 2 listopada.

Wernisaż w piątek, 4 października o 17.00. Tego dnia zaplanowano wystąpienie kuratora wystawy, Jerzego Zegarlińskiego z Agencji Zegart oraz prelekcję "Obraz/Życie. Zdzisław Beksiński artysta oddalony" Marty Mrówki z Galerii Rezerwat Sztuki w Pile.

Zdzisław Beksiński - fotografik, malarz i grafik komputerowy. Urodził się w Sanoku 24 lutego 1929 r., a zmarł tragicznie 21 lutego 2005 r. w Warszawie. W latach 1947 – 1952 studiował architekturę na Politechnice Krakowskiej. Po ukończeniu studiów odbył kilkuletni nakaz pracy, mieszkając w Rzeszowie i Krakowie. W 1955 r. powrócił do Sanoka, pracując jako projektant w Sanockiej Fabryce Autobusów. Na początku lat 50. XX wieku rozpoczął działalność artystyczną, na początku jako fotografik. Nieco później daje się poznać jako rzeźbiarz, grafik i malarz, zyskując uznanie i sławę, wykraczające daleko poza Polskę. Od 1994 roku jako jeden z pierwszych artystów w naszym kraju, tworzył fotomontaże komputerowe.

Wystawie będą towarzyszyć reprodukcje obrazów Zdzisława Beksińskiego z kolekcji Mariana Winieckiego.

fot. Zdzisław Beksiński - autoportret/ źródło: Wikimedia Commons

Beksiński w trzcianeckim muzeum komentarze opinie

Dodajesz jako: |


Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama