Biało-czerwona Piła na Święto Niepodległości [ZDJĘCIA]

PIŁA, Biało czerwona Piła Święto Niepodległości [ZDJĘCIA] - zdjęcie, fotografia
Życie Piły 11/11/2019 09:41

Biało-czerwone flagi powiewają na budynkach urzędów, instytucji publicznych, szkół, ale i na prywatnych balkonach i posesjach.

Z okazji Święta Niepodległości Piła zrobiła się biało-czerwona. Narodowe flagi powiewają na budynkach urzędów, instytucji publicznych, szkół, ale i na prywatnych balkonach i posesjach.

Biało-czerwone flagi wywieszono też na słupach oświetleniowych w centrum Piły. Powiewają one w towarzystwie flag Piły. Na zlecenie Urzędu Miasta wywieszono ich około pięćdziesięciu.

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji zachęca wszystkich do wywieszenia flagi. Przypomina przy tym jak prawidłowo obchodzić się z biało-czerwoną.

- Na fladze RP nie wolno umieszczać napisów i rysunków. Jest to dopuszczalne jedynie na barwach narodowych. Różnią się one od flagi państwowej tym, że nie mają określonych proporcji. Mogą być dowolnej długości i szerokości. Trzeba jednak pamiętać, że szerokość obu pasów musi być równa. Natomiast flaga ma proporcje 5:8. Eksponowana publicznie musi być czysta, mieć czytelne barwy. Flaga nigdy nie może dotykać podłogi czy ziemi - informuje MSWiA.

fot. Życie Piły

Biało-czerwona Piła na Święto Niepodległości [ZDJĘCIA] komentarze opinie

Dodajesz jako: |


Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama