Biało-czerwony parkrun na Święto Niepodległości w Pile

BIEGI, Biało czerwony parkrun Święto Niepodległości - zdjęcie, fotografia
Życie Piły 04/11/2019 10:44

To kolejna okazja, by Święto Niepodległości uczcić na sportowo. W sobotę na Wyspie w Pile specjalna edycja cotygodniowych biegów w ramach ogólnoświatowej akcji parkrun.

W sobotę, 9 listopada w Parku na Wyspie w Pile odbędzie się biało-czerwony parkrun.

Będzie to 27 spotkanie parkrun Park na Wyspie Piła. Z okazji 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości zachęcamy do ubrania strojów w kolorach białych i czerwonych, zabrania ze sobą flag i kotylionów. Bądźmy razem i świętujmy Niepodległą radośnie

- mówi organizatorka biegów parkrun w Pile, Ewa Szukalska-Walczak.

Bieg na dystansie pięciu kilometrów rozpocznie się o 9.00. Chwilę wcześniej jego uczestnicy zrobią sobie pamiątkowe zdjęcie. Zbiórka - między barem Wyspiarz, a przystanią tramwaju wodnego.

Biegi parkrun to cykliczne bezpłatne biegi na dystansie 5 kilometrów z pomiarem czasu. - Można maszerować, truchtać i biec. Dzieci, biegacze z psami i wózkami również mogą brać udział w naszych spotkaniach. Nie ma limitu czasu poczekamy na każdego. Nie ważne jaki czas uzyskasz, bo każdy biega dla siebie i realizuje własne cele. parkrun to nie wyścig, a bieg. Tutaj każdy jest tak samo ważny i brawa dostają wszyscy - mówi Ewa Szukalska-Walczak.

Cykl parkrun Park na Wyspie Piła organizowany jest co tydzień, przez cały rok. Udział jest bezpłatny, wymagane jest jednak wcześniejsze dokonanie rejestracji na stronie internetowej wydarzenia.

Z okazji Święta Niepodległości w Pile i regionie organizowane są też inne imprezy biegowe - w Pile 13. Bieg Niepodległości, w Wałczu - Wałecki Bieg Niepodległości, a w Mirosławcu - Niepodległościowy bieg z wąsem.

fot. Życie Piły (archiwum)

Biało-czerwony parkrun na Święto Niepodległości w Pile komentarze opinie

Dodajesz jako: |


Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama