Budżet obywatelski 2018. Urząd czeka na propozycje

BUDŻET OBYWATELSKI, Budżet obywatelski Urząd czeka propozycje - zdjęcie, fotografia
Życie Piły 27/04/2017 07:30

Propozycje muszą dotyczyć poprawy lub nowego zagospodarowania przestrzeni miejskiej na terenie Piły. Zgłaszane zadania musi charakteryzować trwały cel publiczny. Muszą być też zlokalizowane na gruncie gminnym lub terenie, na którym gmina może zgodnie z prawem wydatkować środki publiczne. Nie ma za to ograniczeń co do charakteru proponowanych inwestycji - mogą to być np. place zabaw, nowe latarnie, elementy tzw. małej architektury czy nowe chodniki. - Podobnie, jak w poprzednim roku projekty będą podzielone na dwie grupy. Pierwsza to zadania, których koszt realizacji wyniesie do 30 tysięcy złotych, koszt realizacji zadań umieszczonych w drugiej grupie powinien zmieścić się w przedziale od 30 tysięcy złotych do 300 tysięcy złotych. Zgodnie z zasadami na każdym osiedlu powinno zostać zrealizowane przynajmniej jedno zadanie małe i jedno zadanie osiedlowe. Zasada ta nie dotyczy osiedli Gładyszewo i Motylewo. Te w przypadku zadań osiedlowych zostaną połączone w jeden obszar konsultacyjny - tłumaczy koordynator pilskiego budżetu obywatelskiego, Bartosz Mirowski.

 

Do zgłoszenia propozycji potrzebny jest formularz, który można pobrać w Urzędzie Miasta w Biurze Obsługi Klienta, ze strony internetowej www.konsultacjespoleczne.pila.pl lub też wypełniając go bezpośrednio na stronie konsultacji społecznych.

 

Nowością w tym roku jest to, że każda propozycja musi być poparta przez dwadzieścia osób uprawnionych do wzięcia udziału w konsultacjach. - Jedna osoba może zgłosić i poprzeć maksymalnie pięć zadań. Do zadań zgłoszonych w formie elektronicznej należy dołączyć skan strony z listą poparcia danej propozycji. Do wniosku można również dołączyć zdjęcia, mapy lub rysunki czy wizualizacje, jeśli będą pomocne. Nie są one jednak obowiązkowe. Prosimy również o wskazanie danych kontaktowych, które pozwolą na wyjaśnienie ewentualnych nieścisłości, które mogą wystąpić w projekcie - dodaje Bartosz Mirowski.

 

Dotychczas w ramach Pilskiego Budżetu Obywatelskiego wybraliście 80 inwestycji. Zdecydowaną większość z nich już...

Opublikowany przez Miasto Piła na 19 kwietnia 2017

Budżet obywatelski 2018. Urząd czeka na propozycje komentarze opinie

Dodajesz jako: |


Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama