Budżet Obywatelski: Ostatnie dni na głosowanie

BUDŻET OBYWATELSKI, Budżet Obywatelski Ostatnie głosowanie - zdjęcie, fotografia
Życie Piły 14/09/2016 17:40

- Poprzednie edycje budżetu obywatelskiego w naszym mieście pokazały, że chcecie Państwo aktywnie uczestniczyć w przemianie otaczającej nas wszystkich rzeczywistości. Z jednej strony macie Państwo swoją reprezentację w postaci Rad Osiedli, dzięki czemu macie realny wpływ na rozwój i zmiany we własnym otoczeniu, z drugiej zaś, instrument budżetu obywatelskiego pozwala na wskazanie zadań, które zgodnie z Waszą wolą powinny być wykonane priorytetowo. Budżet obywatelski realnie zmienia nasze miasto więc warto go kontynuować - mówi prezydent Piły, Piotr Głowski.

 

Na inwestycje, które zostaną zrealizowane w ramach Budżetu Obywatelskiego Piły 2017 władze miasta przeznaczyły trzy miliony złotych. Spośród nadesłanych przez mieszkańców propozycji wybrano te, które pozytywnie przeszły merytoryczną weryfikację i poddano je pod głosowanie. A głosować możemy m.in. na nowe place zabaw, chodniki i parkingi. Nie brakuje też jednak nietypowych propozycji. Swój głos możemy oddać m.in. na "Ławeczkę Staszica", która może stanąć na placu Konstutycji 3 Maja lub instalację "Jelenie czytają", czyli rzeźbę jelenia z półkami na książki, która może znaleźć się w Parku Miejskim. Pilski Urząd Miasta przygotował nawet specjalną mapę z propozycjami poddanymi pod głosowanie.

 

 

Głosowanie zakończy się w piątek, 16 września o północy. Do tego czasu swoje głosy można oddawać przez internet, za pośrednictwem strony www.konsultacjespoleczne.pila.pl. Głosować można również w tradycyjny sposób, na kartach do głosowania, które dostępne są w Urzędzie Miasta i filiach biblioteki. Te punkty czynne będą jednak tylko do piątkowego popołudnia, czyli w normalnych godzinach urzędowania.

 

Udział w konsultacjach i tym samym w głosowaniu nad propozycjami mogą wziąć wszystkie zameldowane w Pile osoby, które ukończą w tym roku 16 lat. Jedna osoba może oddać maksymalnie 5 głosów na zadania z listy tzw. "projektów małych" i maksymalnie 5 głosów na zadania z listy tzw. "projektów osiedlowych". 

 

Formularz głosowania online i dokładne informacje na temat Budżetu Obywatelskiego znajdziecie na stronie internetowej www.konsultacjespoleczne.pila.pl.

Budżet Obywatelski: Ostatnie dni na głosowanie komentarze opinie

Dodajesz jako: |


Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama