Budżet Obywatelski Piły. Ostatnie godziny na oddanie głosu

PIŁA, Budżet Obywatelski Piły Ostatnie godziny oddanie głosu - zdjęcie, fotografia
Życie Piły 18/10/2019 13:10

Do północy z piątku na sobotę można brać udział w głosowaniu na projekty zgłoszone do budżetu obywatelskiego Piły na 2020 rok. Wśród propozycji znalazły m.in. wybiegi dla psów, sieć defibrylatorów, łąka kwietna, przestrzenny napis "I Love Piła", place zabaw dla dzieci niepełnosprawnych czy zakup drona do badania jakości powietrza.

[person:83857]Przez ostatnie lata wiele wspólnie zrobiliśmy. Dziesiątki zrealizowanych inwestycji jak place zabaw, boiska, parkingi i chodniki świadczą o skuteczności i zasadności budżetu obywatelskiego. Kolejny raz zachęcam Was do współudziału w decydowaniu o naszym mieście, o miejscu, w którym mieszkamy. Korzystajcie z Waszego prawa i decydujcie o tym, na co wydać kolejne trzy miliony złotych

- mówi prezydent Piły, Piotr Głowski.

W tym roku ze wszystkich zgłoszonych propozycji pod głosowanie poddano 89 projektów, które pozytywnie przeszły weryfikację pod kątem formalnym.

Na realizację inwestycji z budżetu obywatelskiego na 2020 rok Urząd Miasta - podobnie jak w poprzednich latach - przeznaczy trzy miliony złotych. Głosować mogą wszystkie zameldowane w Pile osoby, a termin konsultacji mija o północy z piątku na sobotę (z 18 na 19 października).

Najprostszy sposób na udział w konsultacjach to głosowanie przez internet, na stronie internetowej www.konsultacjespoleczne.pila.pl.

Wśród propozycji, które mamy do wyboru - tradycyjnie - znalazły się m.in. chodniki, siłownie zewnętrzne i place zabaw. 

Pieniądze z pilskiego budżetu obywatelskiego możemy przeznaczyć też na inne ciekawe inicjatywy. Jest m.in. propozycja utworzenia w Pile sieci defibrylatorów AED do ratowania życia. Na głosy na te zadania liczy grupa Bezpieczne Serce.

Wśród propozycji do budżetu obywatelskiego Piły na 2020 roku znalazły się też m.in.: zakup drona wyposażonego w czujniki do badania jakości powietrza, budowa wieży dla jerzyków na osiedlu Jadwiżyn, ustawienie w przestrzeni miejskiej tablic do nauki języka migowego, stworzenie łąki kwietnej nad Gwdą w sąsiedztwie Hotelu Gromada, duży napis z nazwą miasta - litery i znak tworzące napis "I Love Piła" lub "Piła Wita", zacienienie przestrzeni dla widowni na placu Konstytucji 3 Maja, dalsza wymiana siedzisk na stadionie żużlowym czy budowa wybiegu rekreacyjno-sensorycznego dla psów przy schronisku Miluszków.

Ze wszystkimi poddanymi pod głosowanie projektami można zapoznać się na stronie internetowej www.konsultacjespoleczne.pila.pl.
 

Budżet Obywatelski Piły. Ostatnie godziny na oddanie głosu komentarze opinie

Dodajesz jako: |


Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama