Ciężarówka wjechała w dom. Kierowca był pod wpływem alkoholu

POLICJA, Ciężarówka wjechała Kierowca wpływem alkoholu - zdjęcie, fotografia
Życie Piły 30/10/2019 13:41

60-letni kierowca ciężarówki doprowadził do kolizji z inną ciężarówką i - jadąc dalej - uderzył w stojący przy drodze dom. Mężczyzna prowadził będąc pod wpływem alkoholu.

Kierowca jechał nad ranem drogą krajową numer 10, a zatrzymali go policjanci z Wałcza.

60-letni kierowca ciężarówki podczas manewru wyprzedzania jadącego przed nim pojazdu ciężarowego zderzył się za jadącą za nim ciężarówką z naczepą. Do zdarzenia doszło ponieważ kierowca nie upewnił się, że na lewym pasie ruchu jest już inna ciężarówka, której kierowca również podjął manewr wyprzedzania

- relacjonuje asp. Beata Budzyń z Komendy Powiatowej Policji w Wałczu.

Pomimo doprowadzenia do kolizji kierowca jechał dalej. W pewnym momencie zjechał z drogi krajowej numer 10 do miejscowości Jabłonkowo i tam uderzył ciężarówką w stojący przy drodze dom.

Podczas manewru skrętu w lewo uderzył w budynek mieszkalny, uszkadzając narożnik ściany pokoju, w którym akurat spało kilkuletnie dziecko. Na szczęście nikomu nic się nie stało

- dodaje asp. Beata Budzyń.

Mężczyzna został zatrzymany. Przyznał, że dzień wcześniej spożywał alkohol. - Urządzenie do pomiaru stanu trzeźwości pokazało wynik ponad pół promila alkoholu w wydychanym powietrzu - mówi asp. Beata Budzyń. 

60-letni kierowca odpowie za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości, spowodowanie kolizji drogowej oraz uszkodzenie mienia. Policjanci zatrzymali jego prawo jazdy. Mężczyźnie grozi grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów na okres od roku do dziesięciu lat.

fot. Życie Piły (archiwum)

Ciężarówka wjechała w dom. Kierowca był pod wpływem alkoholu komentarze opinie

Dodajesz jako: |


Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama