Co dalej z Polonią? Jest groźba wycofania z rozgrywek i apel o pomoc

ŻUŻEL, dalej Polonią groźba wycofania rozgrywek pomoc - zdjęcie, fotografia
Życie Piły 30/09/2019 15:02

Zarząd żużlowej Polonii Piła apeluje o pomoc i dalsze wsparcie dla klubu. Działacze zaznaczają, że bez tej pomocy będą musieli rozważyć rezygnację ze startu w kolejnym sezonie.

W miniony piątek odbyło się Walne Zebranie Członków Klubu Żużlowego Polonia Piła. - Zarząd klubu szczegółowo omówił miniony sezon. Podsumowano zarówno sprawy sportowe, organizacyjne i finansowe. Jednym z głównych punktów dyskusji była przyszłość KŻ Polonia Piła - informuje biuro prasowe KŻ Polonia Piła.

I właśnie w sprawie przyszłości pilskiego żużla Walne Zebranie Członków Klubu Żużlowego Polonia Piła wystosowało komunikat. Działacze Polonii apelują w nim o pomoc i dalsze wsparcie dla klubu. Zaznaczają, że bez tej pomocy będą musieli rozważyć rezygnację ze startu w kolejnym sezonie.

Komunikat Walnego Zebrania Członków Klubu Żużlowego Polonia Piła

W trakcie posiedzenia w dniu 27 września 2019 roku Walne Zebranie Członków Klubu Żużlowego Polonia Piła wypowiedziało się za przystąpieniem klubu do procesu licencyjnego na sezon 2020.

Dziękujemy wszystkim kibicom i sponsorom za wsparcie w zakończonym sezonie 2019, który mimo wielu niezawinionych przez klub trudności udało się zakończyć, nie rezygnując ze sportowej rywalizacji.

Apelujemy o dalszą pomoc, która jest warunkiem koniecznym startu drużyny w rozgrywkach ligowych w nadchodzącym sezonie.

Polonia Piła jest szczególnym dobrem lokalnej społeczności, które w naszej ocenie zasługuje na troskę mieszkańców, działaczy samorządowych oraz przedstawicieli biznesu. Wierzymy, że wspólnie uda się zapewnić środki umożliwiające dalsze funkcjonowanie pilskiego żużla.

Oświadczamy, że wolą członków klubu jest kontynuowanie działalności, udział w przyszłorocznych rozgrywkach o Drużynowe Mistrzostwo Drugiej Ligi oraz spłata pozostałych wierzycieli. Jednocześnie Walne Zebranie Członków Klubu pragnie wyraźnie zasygnalizować, że jeśli w ciągu najbliższych tygodni nie uda się zaplanować budżetu gwarantującego odpowiedni poziom sportowy i organizacyjny, rozważana będzie rezygnacja ze startu drużyny w sezonie 2020.

fot. Życie Piły (zdjęcie ilustracyjne)

Co dalej z Polonią? Jest groźba wycofania z rozgrywek i apel o pomoc komentarze opinie

 • gość 2019-10-01 14:25:55

  w końcu!!! nie wspierać gówna!!!

 • Gość - niezalogowany 2019-10-02 14:37:22

  Czas najwyższy rozwiązać

 • Gość - niezalogowany 2019-10-02 20:04:10

  Sam się zamknij gnoju

 • Rozwiązać - niezalogowany 2019-10-03 20:50:31

  Niestety. Kibice żyją gwiazdami z lat 90 ściągniętych za ostatnią kasę. Byliście na stadionach żużlowych w Polsce? Przede wszystkim my tu w Pile mamy skansen. Może trzeba było Porzucka z PiSu wybrać w wyborach? Na razie mamy perspektywę plastików ze Zbyszka i już powstałe obozy pracy w montowniach no i nieczynne tablice przystankowe. Tak chcieliście to macie. No ale bez polityki. Nie widzicie tego skansenu na Bydgoskiej? Serio. Bez infrastruktury to nikt pilskiemu żużlowi nie pomoże.

Dodajesz jako: |


Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama