Co to jest condohotel i jak na nim zarobić?

ARTYKUŁ SPONSOROWANY, condohotel zarobić - zdjęcie, fotografia
Życie Piły 13/05/2019 20:51

Condohotele długo czekały w Polsce na swój czas. Najpierw powstawały w nadmorskich i górskich kurortach, a także w dużych miastach. W końcu kolej na nie nadeszła także w mniejszych ośrodkach - takich jak Piła. Jesienią ubiegłego roku Grupa Arche rozpoczęła przy ulicy Piłsudskiego realizację pierwszego w regionie condohotelu.

Co to jest condohotel?

Z zewnątrz nic nie odróżnia go od zwykłego hotelu. Może poza prestiżem - w budynku znajdą się zarówno trzy- i czterogwiazdkowe pokoje hotelowe, jak i apartamenty mieszkalne. 

W rzeczywistości condohotel łączy inwestycję deweloperską z działalnością hotelarską. Jako deweloper występuje Grupa Arche, która odpowiada za projekt i jego realizację. I - tak jak w przypadku inwestycji na rynku mieszkaniowym - wszystkie lokale w budynku są do nabycia. Bo tak jak można zostać właścicielem „zwykłego” mieszkania w tradycyjnej inwestycji mieszkaniowej, w condohotelu można kupić hotelowy pokój czy apartament. I z niego czerpać przychody.

Jak to działa?

Inwestowanie w pokoje i apartamenty w condohotelu często bywa porównywane do inwestowania w mieszkania na krótkoterminowy wynajem. To duże uproszczenie, bo inwestycja w condohotel wprowadza inwestora na kolejny poziom.

Podstawowa różnica polega na tym, że - z punktu widzenia właściciela - lokal w condohotelu jest całkowicie bezobsługowy. W mieszkaniu po każdym wymeldowaniu gościa trzeba samemu wymienić ręczniki, zmienić pościel, uzupełnić zapas środków higienicznych, posprzątać, umyć łazienkę… Czynności, które trzeba powtórzyć wiele razy w miesiącu, jest naprawdę dużo i zajmują one wiele godzin. W condohotelu cała obsługa serwisowa leży po stronie operatora obiektu.

Operator zapewnia także obsługę recepcyjną i sprzedażową. I to druga przewaga konceptu condohotelowego: właściciel w ogóle nie martwi się o rezerwacje swojego pokoju czy apartamentu. Co więcej: inwestor otrzymuje dochody niezależnie od tego, przez ile dni w roku jego lokal był wynajęty.

Właściciel może liczyć na jeszcze jeden bonus: przez określoną liczbę dni w roku swój pokój czy apartament może mieć tylko dla siebie na specjalnych warunkach cenowych. Przydaje się, kiedy przyjeżdżają goście – nieistotne, czy rodzina ze Śląska wpada na dzień w drodze nad morze, czy przyszły kontrahent przyjeżdża negocjować warunki współpracy.

Dlaczego w Pile?

Grupa Arche to doświadczony deweloper hotelowy. W swoim portfolio ma cztery hotele historyczne (m.in. Zamek w Janowie Podlaskim i Hotel Tobaco w Łodzi) i osiem hoteli miejskich (w tym cztery w Warszawie). Kolejnych siedem inwestycji hotelowych jest w przygotowaniu. Wśród nich - pilska. Grupa Arche to także druga w Polsce pod względem wielkości sieć hotelowa z polskim kapitałem i zdobywca tytułu „Sieć roku 2018”.

Decydując się na inwestycję w centrum Piły, Grupa Arche dostrzegła niedobór miejsc dedykowanych konkretnej grupie klientów biznesowych. Tę niszę chce wypełnić, kierując podstawową ofertę do firm poszukujących w regionie lokalizacji dedykowanych szkoleniom, konferencjom, dużym spotkaniom zarówno z pracownikami, jak i z kontrahentami. Stąd, oprócz pokojów hotelowych w standardzie trzech i czterech gwiazdek oraz apartamentów, także centrum konferencyjne o łącznej powierzchni sal równej 850 m2, restauracja i bar.

W obiekcie znajdzie się 150 pokojów hotelowych oraz 96 apartamentów. Condohotel stanie u zbiegu ulic Piłsudskiego i 11 Listopada. O takiej lokalizacji zdecydowały lokalne warunki: ścisłe centrum miasta, bliskość dworców: kolejowego i autobusowego, a także urzędów, miejsc wypoczynku, kultury i rozrywki w tym: bulwarów nad Gwdą, Wyspy, nowego deptaka, pubów, klubów i lokali gastronomicznych. Sam obiekt doskonale wpisze się w tzw. nowe centrum Piły, znacząco podnosząc jakość przestrzeni w tej części miasta. Prace już trwają, a oddanie inwestycji do użytku planowane jest na drugi kwartał 2020 roku.

Zwrot z inwestycji

Do nabycia są w pełni umeblowane i wyposażone pokoje i apartamenty. Wszystkie w jednolitym, wysokim standardzie wypracowanym przez doświadczenie operatora we wcześniejszych inwestycjach. Zakres ich powierzchni sięga od niespełna 15 do około 72 metrów kwadratowych.

W pierwszych latach operator gwarantuje wysokość zwrotu z inwestycji. To kolejna przewaga nad indywidualnym zakupem mieszkania na wynajem. W kolejnych latach wysokość zwrotu będzie uzależniona od rzeczywistego zysku wypracowanego przez hotel. Z dotychczasowych doświadczeń właścicieli nieruchomości w innych condohotelach wynika jednak, że jest on wyższy od tradycyjnych instrumentów finansowych, jak lokaty czy obligacje, a także od mieszkań na wynajem długoterminowy. Można go porównać ze zwrotem z inwestycji w mieszkanie na wynajem krótkoterminowy.

Jak zainwestować we własny pokój hotelowy?

Sprzedażą lokali w Hotelu Arche Piła zajmuje się biuro KZ Nieruchomości s.c.. O szczegóły warto zapytać pod numerem  884 741 777, a oferty sprzedaży konkretnych lokali są dostępne na www.kznieruchomosci.pl.Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama