Co z pieniędzmi dla PTPS? Jest decyzja sponsora tytularnego

SIATKÓWKA, pieniędzmi decyzja sponsora tytularnego - zdjęcie, fotografia
Życie Piły 11/03/2019 20:18

Władze spółki Enea podjęły decyzję odnośnie finansowego wsparcia drużyny Pilskiego Towarzystwa Piłki Siatkowej.

Spółka Enea postanowiła nadal wspierać pilskie siatkarki. Ogłosił to w poniedziałek w Pile poseł Porozumienia, Grzegorz Piechowiak.

- Enea pozostaje z pilską drużyną, co oznacza że PTPS ma sponsora tytularnego na 2019 rok - mówi poseł Grzegorz Piechowiak.

Kwota, jaką spółka Enea zasili w tym roku budżet Pilskiego Towarzystwa Piłki Siatkowej pozostaje tajemnicą. - Z tego co wiem, to Enea zwiększyła finansowe wsparcie dla PTPS względem poprzedniego roku - dodaje Grzegorz Piechowiak.

Parlamentarzysta odniósł przy tym do decyzji władz Piły w sprawie tegorocznego wsparcia klubów sportowych z budżetu miasta. Przypomnijmy - prezydent Piły zadeklarował, że w 2019 roku miasto na sam sport żużlowy przeznaczy łącznie milion złotych, a dla drużyny Enea PTPS Piła przewidziano 250 tysięcy złotych. Miasto nie przewidziało z kolei w tym roku wsparcia dla Basketu Piła z puli "promocji Piły przez sport". Prezydent Piotr Głowski podkreślał przy tym, że tak duże wsparcie dla żużla podyktowane jest trudną sytuacją pilskiego klubu i że jest to pod tym względem rok wyjątkowy.

- Wyjątkowo i - to chciałbym podkreślić - mam nadzieję że jednorazowo, bo w następnych latach liczę na sponsorów, którzy będą klubowi pomagać - mówił Piotr Głowski, informując o planach wsparcia żużla milionową dotacją.

Taka argumentacja nie do końca przekonuje pilskiego posła Porozumienia. Grzegorz Piechowiak wychodzi z założenia, że drużyna PTPS - jako jedyna w Pile reprezentująca miasto w najwyższej klasie rozgrywek w swojej dyscyplinie - powinna otrzymywać większe wsparcie.

- Te 250 tysięcy możemy zestawić ze wsparciem innych, porównywalnych z Piłą miast: Legionovia Legionowo otrzymuje od samorządu łącznie 600 tysięcy złotych, w Kaliszu to wsparcie to od półtora do dwóch milionów złotych na ten rok, w Ostrowcu Świętokrzyskim - 500 tysięcy - wylicza Grzegorz Piechowiak. - To dobrze, że miasto pomaga żużlowi, ale nie powinno odbyć się to kosztem siatkówki i koszykówki. Myślę, że Piłę stać na to, by wspierać te kluby większymi kwotami. Miasto powinno zwiększyć pulę pieniędzy przeznaczonych na wsparcie klubów sportowych - dodaje Piechowiak.

fot. materiały prasowe Grupy Enea

Co z pieniędzmi dla PTPS? Jest decyzja sponsora tytularnego komentarze opinie

Dodajesz jako: |


Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama