Co z ruiną w centrum Piły? Właściciele obiektu planują nową inwestycję

PIŁA, ruiną centrum Piły Właściciele obiektu planują nową inwestycję - zdjęcie, fotografia
Życie Piły 24/11/2019 12:10

Pojawia się kolejna szansa na to, że budynek po dawnym domu handlowym w centrum Piły w końcu przestanie straszyć. Urząd Miasta poinformował o spotkaniu prezydenta z właścicielami obiektu i o ich planach.

W miniony czwartek prezydent Piły Piotr Głowski spotkał się z przedstawicielami spółki WFG, właścicielami pozostałości po domu handlowym przy alei Wojska Polskiego. 

- Wszystko wskazuje na to, że  teren na którym znajdował się Dom Handlowy Stokłosa zmieni swoje oblicze. Z centrum naszego miasta zniknie kolejny budynek, który nie jest wizytówką Piły - poinformował w niedzielę pilski Urząd Miasta.

Właściciele obiektu chcą wyburzyć pozostałości po domu handlowym i postawić w tym miejscu wielorodzinny budynek mieszkalny. 

Inwestycja wymaga zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla tego obszaru. Jeśli jest takie oczekiwanie właściciela i w ten sposób możemy pomóc w rewitalizacji tej przestrzeni - podejmiemy współpracę

- mówi prezydent Piły, Piotr Głowski.

Sama zmiana planu zagospodarowania może potrwać nawet kilkanaście miesięcy.

Budynek przy alei Wojska Polskiego od lat jest niechlubną wizytówką Piły. Stojący w centrum miasta obiekt niszczeje z roku na rok.

Nadzieje na zmiany w tym miejscu pojawiały się już kilka razy. W 2012 roku informowaliśmy, że obecny właściciel - poznańska spółka WFG - zrezygnował z prób sprzedaży i zdecydował, że samodzielnie dokończy przebudowę. Przebudowany obiekt miał mieć charakter handlowo - biurowy. Planów tych nie udało się zrealizować. Z kolei w 2014 roku pojawiły się głosy, że budynek miał zostać tymczasowo zakryty siatką wielkoformatową, ale i do tego nie doszło. W 2017 roku przedstawiciele spółki WFG zwrócili się do Urzędu Miasta w Pile z zapytaniem o możliwość zmiany planu zagospodarowania działki, na której stoi budynek. - Prezes spółki WFG zapewnił nas, że ma inwestora który byłby w stanie zainwestować w tę nieruchomość - mówił wówczas Życiu Piły zastępca prezydenta Piły, Krzysztof Szewc. Do dziś jednak przy alei Wojska Polskiego nic w tej kwestii się nie zmieniło.

fot. Google StreetView

Co z ruiną w centrum Piły? Właściciele obiektu planują nową inwestycję komentarze opinie

  • Trek emonda - niezalogowany 2019-11-24 14:52:21

    Pamiętam jak pod koniec lat dziewięćdziesiątych przyjeżdżało się na wagary z ZSZ z Chodzieży i chodziło się tam oglądać rowery MTB za 7000 zł.to była jakaś magia:-)

  • gość 2019-11-24 18:08:08

    Jest prawie 2020 rok..... idę o zakład , że do 2025 nic się nie zmieni.
    Jak przegram .....mogę być cieciem w urzędzie miejskim.

  • Gość - niezalogowany 2019-11-24 18:23:01

    Zmiana planu zagospodarowania kilkanaście miesięcy to perspektywy dla dzieci ...jaja sobie robicie ta ruina już dawno powinna zniknąć ktoś tu ściemnia że chce coś wogule zrobić

  • gość 2019-11-24 19:37:41

    WFG sp. z o.o. co to za firma …..jedyny majątek to chyba ta ruina.... oj gdyby ktoś jej jeszcze to zburzył to można by było sprzedać chociaż tern. W Internecie zero informacji oprócz danych o wpisie do KRS ...logistyka ...transport.... hahahahaaha

  • gość 2019-11-24 22:43:32

    Wszystko fajnie ,tylko to kilkanascie miesiecy na zmiane planu to w/g mnie -paranoja.Jest takie powiedzenie -kuc zelazo puki gorace a nie czekac az rdza je strawi.

  • Obserwator - niezalogowany 2019-11-25 12:27:30

    Właściciele od tylu lat planują tam inwestycje i na tych planach się kończy.. Ta spółka nie ma nic na swoim koncie pod względem zrealizowanych inwestycji, a co dopiero rozbiórka i zabudowy wielorodzinnej..
    Dopóki nie zacznie się coś dziać tam na placu budowy to nie ma czym się zachwycać.

  • Gość - niezalogowany 2019-11-25 19:01:02

    A dlaczego nie można droga prawną nakłonić właścicieli do rozbiórki, przecież mogą dostać sprawę sądową, gdyż ruina tą zagraża życiu i zdrowiu ludzi , zwłaszcza dzieci które obok chodza do szkoły. Właściciel może zostać oskarżony przez miasto Piła. W tej Polsce to wszystko tak jest załatwiane beznadziejnie , nie dziwię się że jesteśmy 100 lat świetlnych za murzynami. Inne kraje nie mają z takim czymś problemów, w Holandii pracowałem z 10 lat i nie było nigdy takich problemów

  • Krisuu - niezalogowany 2019-11-26 00:07:32

    Ja tu tylko dodam odrobinkę coś od siebie.
    Jakiś czas temu przez pewien czas mówiło się dość szeroko o pewnej sytuacji.
    Nie pamiętam czego to dotyczyło (chyba jakiegoś kontrowersyjnego wyburzenia) - sprawa wyglądała tak że jakaś organizacja wykupiła jakaś ruinę w Pile, która też od dłuższego czasu szpecila krajobraz miasta, organizacja ta chciała zachować ten budynek i go wyremontować a potem przeznaczyć go do innej działalności(ale nie na mieszkania) , jednak by wprowadzić to w życie musiała zmienić zagospodarowanie przestrzenne, nas kochani włodarze Miasta kilkukrotnie odmówili tego.
    A tu pyk, ta poznańska firma Krzak powiedziała Glowskiemu że chce tam wybudować mieszkania i nagle cyk, spoko wodzą da radę dajcie nam tylko chwilę na zmianę zagospodarowania przestrzennego (byśmy mogli się dowiedzieć kto planuje i ile może dać na łapówki).

    Można? Można!

  • LEO - niezalogowany 2019-12-04 11:02:18

    ZOSTAWCIE TITANICA!

Dodajesz jako: |


Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie