21°C bezchmurnie

Cuda z papieru. W weekend w Pile „Origami nad Gwdą”

NIE PRZEGAP, papieru weekend „Origami Gwdą” - zdjęcie, fotografia

W ten weekend w Pile spotkają się miłośnicy sztuki origami. To będzie też okazja do tego, by nauczyć się origami - krok po kroku.

Od piątku 20 lipca do niedzieli 22 lipca w Regionalnym Centrum Kultury odbywać się będzie XIII Konwencja Polskiego Towarzystwa Origami. Wezmą w niej udział znawcy i miłośnicy tej sztuki z całego kraju. Do Piły przyjedzie też gość specjalny - Nicolas Terry z Francji.

Uczestnicy Konwencji będą tworzyć modele z papieru i szkolić swój warsztat. Ale wydarzenie "Origami nad Gwdą" będzie też okazją do nauki dla tych, którzy nigdy nie mieli do czynienia z origami. A z papieru można tworzyć prawdziwe cuda i to nie tylko w małych rozmiarach.

Otwarte warsztaty dla zainteresowanych prowadzone będą w Regionalnym Centrum Kultury przy pl. Staszica w Pile w piątek (20.07) od 10.00 do 13.30, sobotę (21.07) od 15.00 do 18.00 i w niedzielę (22.07) między 10.00 a 12.30. 

Dodatkowo, w piątek o 20.00 uczestnicy wydarzenia wezmą udział w koncercie Justy Beatriz Blanco przy fontannie na placu Konstytucji 3 Maja. Tam będą składać papierowe łódki i wodować je w fontannie.

fot. UM Piła

Miejsce zdarzenia mapa Piła


Cuda z papieru. W weekend w Pile „Origami nad Gwdą” komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na zycie.pila.pl