Dariusz Standerski: „Wchodzimy do Sejmu silną reprezentacją”

WYBORY PARLAMENTARNE 2019, Dariusz Standerski „Wchodzimy Sejmu silną reprezentacją” - zdjęcie, fotografia
Życie Piły 13/10/2019 23:06

„Lewicy i tematów, które porusza brakowało w Sejmie. Dobrze, że wracamy do parlamentu” - mówi lider pilskiej listy komitetu Sojuszu Lewicy Demokratycznej, Dariusz Standerski.

Według opublikowanych w niedzielę o godzinie 21.00 sondażowych wyników exit poll Prawo i Sprawiedliwość wygrało wybory parlamentarne zdobywając 43,6% głosów, Koalicja Obywatelska otrzymała poparcie na poziomie 27,4%, Sojusz Lewicy Demokratycznej - 11,9%, Polskie Stronnictwo Ludowe - 9,6%, a Konfederacja- 6,4%.

Bardzo cieszę się, że lewica wraca po czterech latach do Sejmu, bo bardzo brakowało w nim tych tematów, o które lewica walczy, takie jak prawa pracownicze, prawa kobiet, profesjonalna opieka zdrowotna czy czyste środowisko. Wchodzimy do Sejmu silną reprezentacją ponad 40 posłanek i posłów. Co do wyników ogólnych to musimy poczekać, bo exit poll pokazały, że PiS ma dość delikatną przewagę nad opozycją, a Konfederacja - jak wiemy z poprzednich wyborów - wcale nie musi do tego Sejmu wejść. Więc wcale nie jest jeszcze przesądzone, kto będzie rządził Polską i jak Polska będzie wyglądała przez kolejne cztery lata

- mówi lider pilskiej listy komitetu Sojuszu Lewicy Demokratycznej, Dariusz Standerski z Wiosny Roberta Biedronia.

Oficjalne wyniki wyborów parlamentarnych poznany po przeliczeniu głosów ze wszystkich komisji. Państwowa Komisja Wyborcza ma opublikować je w najbliższych dniach.

fot. Życie Piły
 

Dariusz Standerski: „Wchodzimy do Sejmu silną reprezentacją” komentarze opinie

Dodajesz jako: |


Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama