21°C bezchmurnie

Drzewa i krzewy pomogą w terapii. SOSW zmienia się nie do poznania [VIDEO]

Na terenie Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Pile rosną nowe krzewy i drzewa. Rośliny mają nie tylko upiększać otoczenie szkoły, ale i pomagać w terapii uczniów. Czwartkową akcją nasadzenia dowodził znany z telewizji TTV pilanin, Dominik Strzelec.

Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy przy ul. Śniadeckich w Pile zmienia się nie do poznania. Powoli dobiega końca największa w historii szkoły inwestycja. - Od 1 września uczniowie i kadra ośrodka będą mieli do dyspozycji nową salę sportową, salki terapeutyczne i ogród polisensoryczny - mówi starosta pilski, Eligiusz Komarowski. Zagospodarowany zostanie też teren wokół szkoły.

Na terenie ośrodka trwają prace wykończeniowe. W czwartek pracownicy szkoły, część radnych powiatu oraz urzędnicy ze Starostwa Powiatowego w Pile zajęli się upiększaniem terenu wokół ośrodka. Pod okiem znanego z telewizji TTV pilanina, Dominika Strzelca zasadzono kilkadziesiąt krzewów i drzew. - Rośliny w takich miejscach muszą być nie tylko odporne i zdobić otoczenie, ale też dawać bodźce. To może być trawa, która szumi na wietrze, albo drzewa czy krzewy z kontrastującymi kolorami - mówi Dominik Strzelec.

- Dla naszych podopiecznych to bardzo istotne. Te dzieci często poznają świat przez dotyk, wzrok i węch. To, co dziś robimy da nie tylko efekt wizualny, ale i terapeutyczny - mówi dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego, Tomasz Łochowicz. - Na modernizację tego terenu i inwestycję, jaką jest budowa sali sportowej, ogrodu polisensorycznego i salek do rehabilitacji ten ośrodek czekał 50 lat - dodaje.

Jak informuje Starostwo Powiatowe w Pile - budowa sali gimnastycznej wraz z zagospodarowaniem terenu przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Marii Grzegorzewskiej w Pile dofinansowana jest ze środków Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020. Całkowita wartość przedsięwzięcia wynosi 7,3 mln złotych, z czego 5 mln złotych stanowią koszty kwalifikowalne. Powiat Pilski pozyskał 80 procent dofinansowania z WRPO (prawie 4 mln zł).


Drzewa i krzewy pomogą w terapii. SOSW zmienia się nie do poznania [VIDEO] komentarze opinie

  • leśnik - niezalogowany 2018-07-24 09:37:48

    Czy można poznać koszt zatrudnienia "gwiazdy" telewizyjnej do pokazania panom z miasta jak się sadzi drzewo?? Wyszło drożej niż koszt zakupu wszystkich drzewek?

Dodajesz jako: Zaloguj się