Dziki w centrum Piły [WASZE NEWSY]

WASZE NEWSY, Dziki centrum Piły [WASZE NEWSY] - zdjęcie, fotografia
Życie Piły 23/10/2019 09:08

Dziki znów pojawiły się w samym centrum Piły.

W środę rano dziki znów pojawiły się w centrum Piły. Około 7.30 na placu Zwycięstwa zauważył je Czytelnik Życia Piły.

To kolejna już wizyta dzików w centrum miasta. Wielokrotnie informowaliśmy o dzikach grasujących m.in. w Parku Miejskim. Przez ich obecność park - ze względów bezpieczeństwa - był kilkakrotnie zamykany. Sygnały o obecności tych zwierząt regularnie zgłaszają też działkowcy i mieszkańcy pilskich osiedli.

Zauważyliście coś ciekawego? Coś Was denerwuje, niepokoi? A może coś Was bawi albo sprawiło Wam radość? Czekamy na Wasze Newsy.

fot. nadesłane przez Czytelnika Życia Piły 

Dziki w centrum Piły [WASZE NEWSY] komentarze opinie

 • gość 2019-10-23 09:22:48

  A mówiłem, żeby odstrzelić! Ale pseudo ekolodzy podnosili wówczas larum na cały świat.

 • JA - niezalogowany 2019-10-23 22:45:32

  Nie odstrzelić, a obciążać hodowców za odławianie i ewentualnie poczynione szkody.

  Jak wiemy niestety naczelnymi hodowcami tych zwierząt są Lasy Państwowe, ich ośrodki hodowli zwierzyny i koła łowieckie.
  Do tego obwody [koła] łowieckie które widocznie nie należycie wywiązują się z obowiązków utrzymania optymalnych liczebności bezpiecznych dla populacji i środowiska.

  Obciążać ich wysokimi karami i odszkodowaniami i zwierzyna przestanie zaglądać do miast.

  Z drugiej strony są jeszcze osobniki 60+ którym nie wytłumaczysz że resztki jedzenia wyrzuca się do kubła [oczywiście dla odpadów odpowiedniej frakcji], a nie przez okno czy balkon. Że nie dokarmia się kotów i innych bezpańskich lisów.

 • D - niezalogowany 2019-10-24 21:51:47

  Po 1 proszę Państwa trzeba oczywiście zwiększyć liczbę odstrzałów dzików
  po 2 nie można odstrzelać wszystkich dzików, prócz negatywnej działalności mają one swoje pozytywne strony, zapytacie dlaczego, ponieważ w lasach dzięki dzikom prowadzony jest proces spulchniania gleby, dzik znakomicie oczyszcza ściółkę leśna z różnego rodzaju pasożytów i robactwa.
  Nie taki dzik zły jakim go malują :) . A to że pojawiał się w miastach no cóż zwiększony odstrzał. Tak na prawdę nic nie możemy zrobić więcej , to jest jak plaga zastrzelisz 1 pojawi się 8 kolejnych : ). Smutne ale prawdziwe.

  Co możemy zrobić :
  a) nie wyrzucać jedzenia , zwłaszcza mięsa
  b) zwiększony ostrzał
  c) nie dokarmiać innych zwierząt np , poprzez zwykle zostawianie chleba dla gołębi , pamiętajmy że dzik ma taką naturę iż zje co wpadnie, więc nie dokarmiajmy " dzika "

 • gość 2019-10-27 12:02:27

  Ostatnio w "Zyciu lasu" , zwierzęcym odpowiedniku "Życia Piły", zwierzęta żaliły się że pilanie wchodzą im do ich domu szukając grzybów. To skąd teraz zdziwienie że zwierzaki wchodzą do naszego domu? Sami na to zapracowaliśmy.

Dodajesz jako: |


Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama