18°C umiarkowane opady deszczu

Eligiusz Komarowski kandydatem na prezydenta? "Myślę, że stanę w szranki"

WYBORY 2018, Eligiusz Komarowski kandydatem prezydenta

"Jeśli nic nadzwyczajnego się nie wydarzy, to myślę że też stanę w szranki" - mówi o kandydowaniu na urząd prezydenta Piły Eligiusz Komarowski. To pierwsza taka deklaracja obecnego starosty pilskiego.

Wszystko wskazuje na to, że obecny starosta pilski, stojący na czele Porozumienia Samorządowego, Eligiusz Komarowski będzie kolejnym kandydatem na prezydenta Piły w jesiennych wyborach samorządowych. - Skłaniam się do tego, żeby kandydować. Dziś komunikuję to oficjalnie po raz pierwszy - powiedział w środę reporterowi Życia Piły Eligiusz Komarowski. - Jeżeli nic nadzwyczajnego się nie wydarzy to myślę, że też stanę w szranki. Jest grono poważnych kandydatów. Stanąć z nimi w szranki to będzie dla mnie honor - dodał Eligiusz Komarowski.

To pierwsza taka deklaracja Eligiusza Komarowskiego. Oficjalnie swoją ostateczną decyzję chce ogłosić jednak za jakiś czas, być może po ogłoszeniu terminu jesiennych wyborów.

A w środę Komitet Polityczny Prawa i Sprawiedliwości ogłosił, że kandydatem PiS na urząd prezydenta Piły będzie poseł Marcin Porzucek. Wcześniej decyzję o ubieganiu się o fotel prezydenta Piły ogłosił reprezentant Zjednoczonej Lewicy - Jan Lus. I to jak na razie jedyne oficjalne kandydatury.

Nieoficjalnie mówi się też, że o ponowny wybór ubiegać się będzie obecny prezydent Piły, Piotr Głowski - jako kandydat Koalicji Obywatelskiej, czyli porozumienia Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej.


Eligiusz Komarowski kandydatem na prezydenta? "Myślę, że stanę w szranki" komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na zycie.pila.pl