Escape Room w Pile zawiesza działalność po kontroli. „To dobra wola właściciela”

STRAŻ POŻARNA, Escape zawiesza działalność kontroli „To dobra właściciela” - zdjęcie, fotografia
Życie Piły 07/01/2019 19:21

Po kontroli Straży Pożarnej właściciel Escape Roomu w Pile postanowił zawiesić na kilka dni działalność i usunąć wskazane uchybienia.

Kontrole w Escape Roomach, czyli tzw. "pokojach zagadek" rozpoczęły się w całym kraju po piątkowej tragedii w Koszalinie. W pożarze, który wybuchł w tamtejszym Escape Roomie zginęło pięć piętnastolatek. Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Koszalinie poinformował, że przyczyną ich śmierci było zatrucie tlenkiem węgla. Ze wstępnych ustaleń śledczych wynika, że ogień pojawił się w budynku w wyniku rozszczelnienia butli służącej do ogrzewania.

Kontrolą objęty został również Escape Room funkcjonujący w Pile, w bloku przy ul. Bydgoskiej.

W poniedziałek, 7 stycznia właściciel pilskiego Escape Roomu podjął decyzję o wstrzymaniu działalności na kilka dni. To efekt kontroli przeprowadzonej przez pilskich strażaków.

- Strażacy z Piły stwierdzili, że część elementów, które stanowiły wystrój może stanowić zagrożenie. Mieli też wątpliwości co do konkretnych wyjść ewakuacyjnych i ich rozmiarów oraz dokumentacji związanej z badaniami i przeglądami instalacji użytkowych - mówi rzecznik prasowy wielkopolskiej Straży Pożarnej mł. bryg. Sławomir Brandt. 

Strażacy po kontroli nie nakazali jednak zamknięcia lokalu. Taką decyzję podjął sam właściciel obiektu.

- Właściciel zadecydował, że zawiesi działalność lokalu do czasu usunięcia tych nieprawidłowości i potwierdzenia przez strażaków, że wszystko jest zgodne z przepisami. Z naszej strony takiego wymogu nie było. Część ze stwierdzonych przez strażaków nieprawidłowości zostało usuniętych na miejscu, a pozostałe mają być usunięte w najbliższych dniach. Konieczności zamykania tego pokoju zagadek nie było, ale właściciel chce mieć pewność że obiekt spełnia wszystkie wymogi związane z kwestiami bezpieczeństwa - dodaje mł. bryg. Sławomir Brandt.

Jeszcze w sobotę, po rozpoczęciu kontroli przez Straż Pożarną, właściciel pilskiego Escape Roomu podpisał się pod oświadczeniem wystosowanym przez grupę zrzeszającą Escape Roomy w Polsce.

- Właściciele polskich escape roomów łączą się w bólu z rodzinami ofiar pożaru w Koszalinie. Ogrom Państwa straty jest niemożliwy do wyobrażenia. Nasze myśli i modlitwy są z Państwem w tych bolesnych i trudnych chwilach. Z pierwszych docierających do opinii publicznej informacji wynika, że przyczyną tragedii były najprawdopodobniej rażące i nie dające się usprawiedliwić zaniedbania w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa uczestnikom gry. Pragniemy, w związku z tym, z całą mocą podkreślić, że w naszej działalności dbałość o bezpieczeństwo i zdrowie graczy jest i zawsze będzie najwyższym priorytetem. Nieustannie dokładamy wszelkich starań, by czas spędzony w naszych pokojach był nie tylko atrakcyjny, ale nade wszystko – bezpieczny. Wstrząśnięci rozmiarami nieszczęścia, wyrażamy nadzieję, że zapowiedziane działania Straży Pożarnej przyczynią się do poprawy bezpieczeństwa graczy i zapobiegną powtórzeniu się podobnej tragedii w przyszłości. Gwarantujemy pełną gotowość do współpracy z organami państwowymi - czytamy w oświadczeniu.

fot. Facebook/ LOCKED - Escape Room Piła

Escape Room w Pile zawiesza działalność po kontroli. „To dobra wola właściciela” komentarze opinie

Dodajesz jako: |


Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama