Festiwal Teatralny „Teatr - Pasja Rodzinna” po raz czternasty

TEATR, Festiwal Teatralny „Teatr Pasja Rodzinna” czternasty - zdjęcie, fotografia
Życie Piły 14/08/2013 00:06

Festiwal Teatralny „Teatr - Pasja Rodzinna” jak co roku od 11 listopada przy Placu Staszica 1. To już 14 edycja najważniejszego wydarzenia teatralnego Wielkopolski na północ od Poznania, które rozpoczęło się jako „Festiwal Teatrów Rodzinnych”. W tej formule impreza przetrwała kilka lat, by przenieść akcent z rodzin występujących na scenie na rodziny zasiadające na widowni. Przez czternaście lat nie zmieniło się jednak to, że listopadowy festiwal teatralny jest wydarzeniem oczekiwanym, co roku potwierdzającym ogromny głód teatru nie tylko w Pile.

W tym roku na scenie Regionalnego Centrum Kultury będzie można obejrzeć 11 spektakli w znakomitych obsadach aktorskich. Pojawią się m.in. Anna Seniuk, Katarzyna Skrzynecka, Kuba Przebindowski, Hanna Śleszyńska, Paweł Wawrzecki, Magdalena Wójcik, Anna Korcz, Sambor Czarnota, Piotr Szwedes, Grażyna Wolszczak, Rafał Królikowski czy Adam Ferency. Jeden z festiwalowych dni, jak co roku, został zarezerwowany wyłącznie dla najmłodszych widzów. 29 listopada dwa spektakle „Pippi Pończoszanka” - sceniczna adaptacja klasyki autorstwa Astrid Lindgren.

Zapewne także jak co roku pierwszego dnia sprzedaży biletów kolejka do kasy ustawi się jeszcze kilka godzin przed otwarciem drzwi RCK. Sprzedaż biletów rozpocznie się na początku września, prawdopodobnie w poniedziałek, 2 września. Informacji na ten temat szukajcie w Życiu. W ramce pod informacją znajdziecie krótkie notki na temat spektakli, zaś więcej informacji na temat festiwalu „Teatr Pasja Rodzinna” usłyszycie w Radiu Eska na 105,6.

 

 

XIV Festiwal Teatralny „Teatr - Pasja Rodzinna”

„Sceny dla dorosłych, czyli sztuka kochania”
poniedziałek, 11 listopada, godz. 19.00

Spektakl to przezabawna komedia, w której sceny przeplatane są piosenkami i żywą interakcją z widzami. „Sceny dla dorosłych, czyli sztuka kochania” w reż. Krzysztofa Jasińskiego, z muzyką Jakuba Przebindowskiego opowiadają o "kochaniu" w sposób niezwykle dowcipny i pikantny z lekkim przymrużeniem oka, a jednocześnie świadomością jak wielką wagę przywiązuje się do tej sfery życia. Brawurowe aktorstwo, frywolne teksty i zabawne piosenki bawią widzów.
Obsada: Katarzyna Skrzynecka, Anna Oberc, Piotr Gąsowski, Jakub Przebindowski

„Sextet, czyli Roma i Julian”
wtorek, 12 listopada, godz. 19.00

Wartka akcja, dowcipne dialogi i zaskakujące rozwiązania to najkrótszy opis komedii „Roma i Julian” w reżyserii Krzysztofa Jaroszyńskiego, z udziałem m.in. Hanny Śleszyńskiej i Pawła Wawrzeckiego. Czy on to już ON czy jeszcze ONA? Czy po zmianie płci nadal będą się w sobie kochać? Czy w szalonych czasach chirurgii plastycznej i zabiegów In vitro można być ojcem i jednocześnie siostrą dla tej samej osoby? Współcześnie w Polsce. Klinika seksuologiczna. Na operację zmiany płci czeka para młodych ludzi: Roma chce zostać mężczyzną, zaś leżący w sąsiedniej sali Julian - kobietą.
Obsada: Hanna Śleszyńska, Paweł Wawrzecki, Bartek Firlet, Agata Wątróbska/Anna Oberc
Scenariusz i reżyseria: Krzysztof Jaroszyński

„Akompaniator”
czwartek, 14 listopada, godz. 19.00

Przedstawienie, które jest prawdziwym koncertem gry aktorskiej. Znakomici aktorzy stworzyli niezwykły duet, który zachwyca widzów dowcipem, dramatyzmem i wreszcie wspaniałą muzyką. Publiczność po każdym spektaklu nagradza artystów owacjami, można tu bowiem znaleźć wszystko co składa się na dobry teatr śmiech, wzruszenie i refleksję. Hanna Śleszyńska po raz kolejny prezentuje swój wielki talent wokalny z lekkością i dystansem. Jan Jankowski udowadnia, że jest aktorem wszechstronnym i wyrazistym. Akompaniator to znakomita tragikomedia, pełna napięcia i zaskakujących zwrotów akcji. Bohaterów sztuki jest dwoje: wielka śpiewaczka operowa i skromny, ukryty w jej cieniu, akompaniator.
Obsada: Hanna Śleszyńska, Jan Jankowski

„Prawda”
piątek, 15 listopada, godz. 19.00

Bohaterowie „Prawdy” rozmawiają ze sobą „szczerze” o miłości. Ale czy kłamią? Czy tylko nie mówią całej prawdy i tylko jedno z nich kłamie? Czy wszyscy są nieszczerzy we wzajemnych relacjach? Jaka jest prawda? Każdy ma swoją! „PRAWDA" fenomenalna komedia trzydziestoletniego Floriana Zellera, który z niezwykłą dojrzałością i ogromnym poczuciem humoru, analizuje zakamarki ludzkiej duszy. W 2011 roku stała się przebojem scen teatralnych i podbiła serca francuskiej publiczności.
Obsada: Małgorzata Pieczyńska, Magdalena Wójcik, Jerzy Bończak/Piotr Polk, Piotr Cyrwus/Karol Strasburger

„Hiszpańska mucha”
sobota, 16 listopada, godz. 19.00

Komedia omyłek! Szalone lata 30′, jazz, kulisy rewiowego teatru, Szekspir i wełniany beret z Harrodsa, a wszystko w pięknej oprawie angielskiego Art déco! Reżyser teatralny Arthur Spender właśnie przygotowuje oszałamiającą rewię, w której wystąpić ma Nora Wallins, gwiazda londyńskich teatrów muzycznych, prywatnie długoletnia partnerka reżysera. Śmiałe pomysły inscenizatorskie wyczerpują budżet teatru. Arthur zmuszony jest poprosić producenta rewii, Harry’ego Jo, o kolejne fundusze. Producent przystaje na tę propozycję, jednak pod pewnymi warunkami, które okażą się zbyt trudne do spełnienia. Tytułowa „Hiszpańska Mucha” odegra w całej historii istotną rolę, odsłaniając erotyczne fantazje bohaterów. Europejska prapremiera komedii Jamesa Lee Astora „Hiszpańska Mucha”  odbyła się 9 lutego w Teatrze Kamienica.
Obsada: Anna Korcz, Sambor Czarnota, Piotr Szwedes, Martyna Kliszewska, Dorota Zięciowska
Reżyseria: Jakub Przebindowski

„One i my”
piątek, 22 listopada, godz. 19.00

„One i My” to próba przywrócenia na polskich scenach kabaretu aktorskiego, który niesłusznie został zapomniany. Dzisiejsza publiczność tęskni za wyśmienitymi tekstami, znakomitą muzyką i doskonałym aktorstwem. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom pan R.M. Groński skompilował wspaniałą i zabawną opowieść o charakterach damskich i męskich opierając się na tekstach przedwojennych autorów. Jednak jest to jak najbardziej współczesna historia, ponieważ te tematy nigdy się nie starzeją! „Nikt tylko Ty”, „Sam mi mówiłeś”, „Wspomnij mnie”, „Słomiany wdowiec”, czy „Ach te baby”, to tylko niektóre szlagiery polskiej piosenki kabaretowej, które będzie można usłyszeć podczas przedstawienia.
Obsada: Grażyna Barszczewska/Ewa Makomaska, Anna Guzik/Ewa Kuklińska, Andrzej Deskur/Przemysław Glapiński/Tomasz Stockinger, Michał Konarski/Jacek Wójcicki/Wojciech Wysocki

„Długi łykend”
sobota, 23 listopada, godz. 19.00

„Długi łykend” to klasyczna komedia, świetnie napisana, z doskonałymi dialogami i zaskakującymi zwrotami akcji. Bohaterami są dwie pary, które się kochają/nienawidzą: prawnik i psychoterapeutka oraz nieudolny scenarzysta i właścicielka sklepu. Czwórka ta spędza weekend w domku letniskowym, zagubionym gdzieś w lasach wschodniej Polski. To, co wydarzy się podczas tych kilku dni, wywróci ich życie do góry nogami. Co jest prawdą, a co kłamstwem? Gdzie jest granica przyjaźni? W mrocznych zakątkach dusz bohaterów Karola, Wandy, Roberta i Poli odezwą się membrany hipokryzji i dzikiego szaleństwa. Wyjdą na jaw ich prawdziwe namiętności i pragnienia, a podjęte decyzje niewyobrażalnie pokrzyżują losy obu par.
Obsada: Maja Berełowska/Grażyna Strachota, Katarzyna Żak/Katarzyna Walter, Piotr Cyrwus/Piotr Dąbrowski, Piotr Machalica/ Wojciech Wysocki

„Jak się kochają w niższych sferach”
niedziela, 24 listopada, godz. 19.00

„Jak się kochają w niższych sferach” to komedia omyłek jednego z bardziej uznanych twórców gatunku – Alana Ayckbourna. Autor ma w swoim dorobku ponad sześćdziesiąt sztuk przetłumaczonych na kilkadziesiąt języków i wystawianych na najlepszych scenach świata. Świetne dialogi, dynamiczne tempo zdarzeń, symultaniczność akcji dodająca sztuce atrakcyjności, doborowa obsada składająca się z najpopularniejszych polskich aktorów i reżyser uznany za jednego z najlepszych warszawskich reżyserów komediowych stanowią o wyjątkowości tego projektu teatralnego.
Obsada: Anna Oberc, Andżelika Piechowiak, Grażyna Wolszczak, Piotr Cyrwus/Waldemar Błaszczyk, Rafał Królikowski, Piotr Polk

„Obietnica poranka”
poniedziałek, 25 listopada, godz. 19.00

Anna Seniuk i Grzegorz Małecki razem na scenie w spektaklu „Obietnica poranka”. Świetni aktorzy w sztuce na podstawie niezwykłej autobiografii Romaina Gary'ego. Opowieść o nadopiekuńczej milości, napisana z delikatnością, ciepłem i subtelną ironią. „Obietnica poranka” to jedna z najbardziej wzruszających i pięknych książek poświęconych matce jakie kiedykolwiek zostały napisane. Była kobietą wielkiego serca i niezwykłych przymiotów charakteru, chociaż nie pozbawioną wad i śmiesznostek, zdecydowaną zrobić wszystko aby osiągnąć cel jaki sobie postawiła w życiu. Jej syn będzie kiedyś wielkim bohaterem, generałem, wspaniałym francuskim pisarzem i ambasadorem Francji. Dla niego ona była wszystkim co miał, jego największym skarbem, ale też i „Obietnica poranka” kończy się słowami „Przeżyłem życie…”. Można by to zdanie z łatwością dokończyć słowami „dobrze i uczciwie”.
Obsada: Anna Seniuk, Grzegorz Małecki

„Pippi Pończoszanka”
Piątek, 29 listopada, godz.9:00 i 11:30

Historia dziewięcioletniej dziewczynki o marchewkowych włosach splecionych w dwa odstające warkocze z mnóstwem piegów na twarzy. Jej zachowanie i wypowiedzi często obnażają hipokryzję dorosłych, dbających bardziej o zewnętrzne pozory niż wyższe wartości Ta zadziorna dziewczynka z torbą pełną złotych monet, kroczy przez życie sama bez rodziców i pomocy innych. Jej przyjaciółmi są małpka Nilsson, koń, oraz rodzeństwo Annika i Tommy, z którymi przeżywa niesamowite przygody.
Obsada: Aktorzy Bałtyckiego Teatru Dramatycznego w Koszalinie
Reżyseria: Wojciech Rogowski
Autor: Astrid Lindgren

„Komedia”
sobota, 30 listopada, godz. 19.00

„Komedia” opowiada o pewnym świeżo upieczonym rozwodniku (Adam Ferency), który właśnie wprowadził się do wynajętego mieszkania. Duduś kończy sześćdziesiąt lat i w urodzinowy wieczór puka do sąsiadów z góry, by pożyczyć korkociąg. Kilkanaście sekund, które dzielą mężczyznę od przekroczenia progu mieszkania Marianny (Klara Bielawka) i Bruna (Sławomir Grzymkowski) to ostatnie chwile jego – i tak już zachwianej rozstaniem z żoną – psychicznej równowagi. Za moment zdrowy rozsądek ustąpi miejsca małej paranoi, a kurtuazyjna konwersacja zmieni się w absurdalny dialog.
Obsada: Klara Bielawka, Adam Ferency, Sławomir Grzymkowski
Reżyseria: Adam Ferency
Scenariusz: Miłogost Reczek

Na podstawie repertuaru dostarczonego przez RCK.

 

Reklama

Festiwal Teatralny „Teatr - Pasja Rodzinna” po raz czternasty komentarze opinie

Dodajesz jako: |


Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez zycie.pila.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

SAJA MANAGEMENT Krzysztof Saja z siedzibą w Piła 64-920 , Pocztowa 1

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"