PILNE

Flex przygotowuje inwestycję w Pile. Znamy szczegóły

BIZNES I PRACA, przygotowuje inwestycję Znamy szczegóły - zdjęcie, fotografia
Życie Piły 03/09/2019 20:10

Spółka Flex Solutions Poland przygotowuje swoją inwestycję w podstrefie Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Pile.

Firma Flex jest jednym ze światowych liderów w sektorze produkcji urządzeń elektronicznych dla branży komputerowej, przemysłowej, motoryzacyjnej oraz medycznej. W kwietniu 2017 roku spółka stała się właścicielem działki przy ulicy Młodych w Pile. Za nieruchomość o powierzchni 7,5 ha - zaliczaną do pilskiej podstrefy Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej - spółka Flex zapłaciła prawie trzy miliony złotych.

Na początku 2017 roku Ministerstwo Rozwoju - które jako pierwsze poinformowało o związanych z Piłą planach Flexa - podawało, że nowy inwestor chce docelowo zatrudnić nawet ponad trzy tysiące osób. -  W Pile firma Flex zainwestuje w ciągu najbliższych lat w budowę dwóch hal produkcyjnych tworząc na pierwszym etapie 500 miejsc pracy, a docelowo nawet 3500 miejsc pracy - informowało w styczniu 2017 roku Ministerstwo Rozwoju. Przedstawiciele spółki Flex informacji ministerstwa o planowanym zatrudnieniu jednak nie potwierdzali. - Plan rozwoju zakładu w Pile jest w dużej mierze uzależniony od sytuacji biznesowej, zapotrzebowania klientów oraz portfolio produkowanych produktów - mówił w kwietniu 2017 roku reprezentujący spółkę Flex Solutions Poland, Andrzej Połojko. Początkowo zakładano, że nowy zakład amerykańskiego koncernu Flex rozpocznie działalność w Pile do końca 2019 roku.

Teraz dowiadujemy się o kolejnych działaniach spółki Flex w kontekście pilskiej inwestycji. W drugiej połowie sierpnia 2019 roku spółka złożyła w Urzędzie Miasta w Pile wniosek w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla planowanego przedsięwzięcia.

Flex chce wybudować na działce przy ul. Młodych w Pile "halę produkcyjną z częścią biurowo - administracyjną oraz halę magazynową ze strefą dostaw i częścią socjalno-biurową, parkingami i drogami wewnętrznymi wraz z niezbędną infrastrukturą".

W planowanej hali produkcyjno-montażowej odbywała się będzie kompletacja i montaż płytek scalonych dla potrzeb elektroniki. Produkcja płytek elektronicznych obejmuje procesy automatycznego i ręcznego montażu powierzchniowego podzespołów elektronicznych na płytce obwodu drukowanego.

Jak dowiedział się portal Życie Piły - spółka Flex Solutions Poland planuje zatrudnić około 400 osób jako pracowników produkcyjnych oraz pracowników hali magazynowej i kilkadziesiąt osób do pracy w administracji. W sumie - blisko 500 osób. Produkcja w zakładzie ma być prowadzona 7 dni w tygodniu, w systemie trzyzmianowym.

Flex jest amerykańską spółką utworzoną w 1969 roku. Główna siedziba firmy znajduje się w Dolinie Krzemowej w Kalifornii. W 30 krajach firma zatrudnia 200 tysięcy pracowników. W Polsce Flex działa od 2000 roku. Posiada park produkcyjny w Tczewie oraz centrum logistyczne w Łodzi. W Tczewie powstają m.in. szafy bazowe do telefonii komórkowej, drukarki 3D czy maszyny samoobsługowe.


fot. Pixabay (zjęcie ilustracyjne)

Flex przygotowuje inwestycję w Pile. Znamy szczegóły komentarze opinie

  • Gość - niezalogowany 2019-09-08 09:58:47

    Ranstad już zaciera ręce....

  • Łukasz Mrowicki 2019-09-18 12:29:30

    Pozdrowienia ze SZCZECINKA, miasta o wielu charakterach i z włoskim turystycznym temperamentem i gratulujemy szybkiego i bardzo dynamicznego rozrastania się wielkiego przedsiębiorczego miasta Piły, wielkie gorące pozdrowienia dla Aeroklubu.

Dodajesz jako: |


Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama