Klasyfikacja w kolejnych szkołach. W I LO nadal brak kworum

STRAJK SZKOLNY 2019, Klasyfikacja kolejnych szkołach nadal kworum - zdjęcie, fotografia
Życie Piły 24/04/2019 19:32

Kolejne szkoły ponadpodstawowe w Pile przeprowadziły klasyfikację tegorocznych maturzystów. Zwołana na środę rada pedagogiczna nie odbyła się jednak w I Liceum Ogólnokształcącym przy ul. Wincentego Pola.

- 6 maja maturzyści będą mogli przystąpić do matur, a już w najbliższy piątek odebrać świadectwa ukończenia szkoły - poinformował w środę wieczorem na Facebooku starosta pilski, Eligiusz Komarowski.

Właśnie w środę w kolejnych szkołach ponadpodstawowych prowadzonych przez Starostwo Powiatowe w Pile odbyły się klasyfikacyjne rady pedagogiczne. 

- Uchwały o ukończeniu szkoły przez maturzystów podjęto w:
Zespole Szkół im. Stanisława Staszica w Pile
Zespole Szkół Technicznych w Pile
Zespole Szkół Budowlanych w Pile
Zespole Szkół Ekonomicznych w Pile
Zespole Szkół Gastronomicznych w Pile
Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wyrzysku

Tym samym młodzież z kolejnych szkół przystąpi do egzaminu 6 maja - informuje dyrektor Wydziału Oświaty Starostwa Powiatowego w Pile, Łucja Zielińska.

Klasyfikacji nie przeprowadzono za to w I LO przy ul. Wincentego Pola w Pile. Tam po raz kolejny rada pedagogiczna nie mogła się odbyć przez brak kworum. Strajkujący od 8 kwietnia nauczyciele nie wzięli bowiem udziału w radzie.

- Wierzę jednak, że dziś ogłoszony zamiar zmiany przepisów prawa w zakresie matur pozwoli maturzystom z I LO odebrać swoje świadectwa i przystąpić do egzaminu dojrzałości w tym roku - napisał na Facebooku starosta Eligiusz Komarowski, nawiązując do zapowiedzianej przez premiera Mateusza Morawieckiego nowelizacji ustawy oświatowej.

Nowelizacja przewiduje, że w szkołach w których rady pedagogiczne nie podejmą decyzji o dopuszczeniu uczniów do egzaminu dojrzałości, prawo takie będzie przysługiwać dyrektorom szkół. W przypadku, gdy ani rady pedagogiczne ani dyrektorzy szkół tego nie uczynią, stosowne decyzje podejmie samorząd terytorialny. 

We wtorek rada klasyfikacyjna odbyła się w Zespole Szkół przy ul. Teatralnej w Pile, a wcześniej - w Liceum Ogólnokształcącym Mistrzostwa Sportowego w Pile. Ta placówka jednak w ogóle nie przystąpiła do strajku.

 

Więcej informacji o strajku pracowników oświaty w Pile znajdziecie w specjalnym serwisie Życia Piły: #StrajkSzkolny.

 

fot. Zycie Piły

Klasyfikacja w kolejnych szkołach. W I LO nadal brak kworum komentarze opinie

Dodajesz jako: |


Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama