Koalicja Obywatelska zaprezentowała kandydatów i hasło na wybory samorządowe

01/09/2018 14:46
WYBORY 2018, Koalicja Obywatelska zaprezentowała kandydatów hasło wybory samorządowe - zdjęcie, fotografia

Koalicja Obywatelska zaprezentowała swoich kandydatów do Rady Miasta, Rady Powiatu i Sejmiku Województwa Wielkopolskiego na jesienne wybory samorządowe.

Prezentacja odbyła się w sobotę, 1 września na placu Konstytucji 3 Maja w Pile. Kandydaci Koalicji Obywatelskiej do jesiennych wyborów samorządowych pójdą z hasłem "Nowy etap". - Żyjemy w bardzo dynamicznych czasach. Zmiany, które zachodzą  dookoła powodują, że trzeba również zmieniać podejście do miasta. To miasto musi być jeszcze bardziej nowoczesne. Chcemy dokończyć wcześniej rozpoczęte projekty, ale i zacząć nowe, o których do tej pory nie mówiliśmy - mówi prezydent Piły Piotr Głowski - kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Piły. - O tych nowych pomysłach i tym, jak chcemy je realizować będziemy mówili w najbliższych dniach - dodaje.

Koalicja Obywatelska formalnie została zawarta między Platformą Obywatelską i Nowoczesną, ale na listach znajdą się też przedstawiciele innych organizacji, również osoby niezrzeszone w żadnych partiach. - Mamy tu kandydatki i kandydatów nie tylko z partii tworzących formalnie Koalicję Obywatelską, mamy też reprezentantów organizacji i instytucji publicznych oraz pozarządowych i społecznych. To oznacza, że nie będziemy budować programu dla jednych przeciwko drugim. Dla nas Piła, podobnie jak powiat pilski i Wielkopolska są wspólną małą ojczyzną - mówi europarlamentarzysta Platformy Obywatelskiej, Adam Szejnfeld. - Nasi kandydaci działali i sprawdzili się już w środowiskach lokalnych i to jest istotne. To jest prawdziwie obywatelska lista - dodaje Iwona Kamińska-Lech z Nowoczesnej.

Na listach Koalicji Obywatelskiej znaleźli się m.in.: Izabela Milewska z Komitetu Obrony Demokracji i grupy Piła ponad Podziałami, związana z Instytutem Myśli Demokratycznej Roberta Biedronia Mirosława Szudera i Marta Miciak z Ogólnopolskiego Strajku Kobiet i grupy Piła miastem rowerów. - Często opiniowaliśmy i krytykowaliśmy działania władz miasta, ale to nie była tylko krytyka dla samej krytyki. Dzięki niej dużo inwestycji udało się poprawić na etapie konsultacji, ale wiemy też że kończą nam się narzędzia jako grupie nieformalnej. Stąd decyzja o starcie. Myślę, że to jest właśnie ten nowy etap, kiedy osoby zaangażowane społecznie i obywatelsko mogą spróbować zmienić coś w polityce lokalnej - mówi Marta Miciak. 

Założenia programowe, którymi Koalicja Obywatelska będzie chciała przekonać do siebie wyborców mamy poznawać stopniowo w czasie kampanii wyborczej.

Na sobotniej prezentacji nie byli obecni wszyscy kandydaci Koalicji Obywatelskiej. Udział w wydarzeniu, potwierdzając swój start z list KO - wzięli m.in.: Marek Andruszkiewicz, Marlena Bakuła-Zdzierela, Jacek Bogusławski, Marcin Borowicz, Włodzimierz Bystrzycki, Jan Ficerman, Grzegorz Graczyk, Andrzej Hajduś, Paweł Jarczak, Iwona Kamińska-Lech, Zdzisława Karpińska, Małgorzata Karwacka, Teresa Kasior, Maria Kubica, Leszek Łado, Magdalena Madej-Szpener, Mirosław Mantaj, Marta Miciak, Marian Martenka, Izabela Milewska, Zbigniew Przeworek, Mirosława Rutkowska-Krupka, Kazimierz Sulima, Mirosława Szudera, Lucjan Szutkowski, Jan Szwedziński, Anna Stęrzewska, Ewelina Ślugajska, Marek Toboła, Dorota Urbańska, Sławomir Wegner, Krzysztof Zając i Rafał Zdzierela. Jak na razie nie zdradzono kto będzie ubiegał się o mandaty w Radzie Miasta, kto w Radzie Powiatu, a kto w Sejmiku Województwa Wielkopolskiego.

Wybory samorządowe odbędą się 21 października. Więcej o kandydatach i kampanii przeczytacie w serwisie wyborczym Życia Piły.

Reklama

Koalicja Obywatelska zaprezentowała kandydatów i hasło na wybory samorządowe komentarze opinie

  • marta - niezalogowany 2018-09-01 18:27:35

    trzymam kciuki!

  • Hubert - niezalogowany 2018-09-01 19:39:20

    Niektórych z tych ludzi w ogóle nie kojarzę ale prezydent to właściwa osoba na właściwym miejscu. Ma pan mój głos

  • Guest - niezalogowany 2018-09-01 20:01:21

    Szutkowski, Mantaj, Martenka Zdzierela (Zdzierele?) no i Milewska. Jak "Moda na sukces" !! Kiedy to się skończy??? I jakieś dziadki i ciotki klotki na zdjęciach. Kto to??. To mnie zniechęca !!!!

  • Nelson - niezalogowany 2018-09-01 20:42:43

    Nie startuję, ale moje hasło brzmiałoby „Wy*ierdalać!”

  • gość 2018-09-01 23:46:54

    >>Jak na razie nie zdradzono kto będzie ubiegał się o mandaty w Radzie Miasta, kto w Radzie Powiatu, a kto w Sejmiku Województwa Wielkopolskiego Państwo Zdzierelowie to raczej do powiatu lub do Sejmiku, bo zdaje się, że zamieszkują w Zawadzie w gminie Szydłowo, a to wyklucza możliwość startu do RM Piły.

  • Gość - niezalogowany 2018-09-02 03:18:08

    Ale miks. Nie wiem tylko czy wyborcy to strawią

  • killbill - niezalogowany 2018-09-02 10:41:16

    To już Platforma Obywatelska nie startuje pod swoim szyldem? Wstydzą się ;) ...partia obciachu!?

  • Wieslaw - niezalogowany 2018-09-02 13:03:27

    POtworki ,mojego głosu nie dostaniecie.

  • Alicja - niezalogowany 2018-09-02 14:08:50

    Brawo - KOD, Strajk Kobiet i dziewczyna od Biedronia, w końcu. Trzy nowe w radzie, trzy kobiety i waleczne, które nie pękają pomimo hejtowania. W zależności od okręgu macie głosy moje, mojej rodziny i znajomych.

  • Gość - niezalogowany 2018-09-02 17:04:00

    Augustynowej uż nie będzie? Żal heheheh

  • Gość - niezalogowany 2018-09-02 19:18:17

    Ciekawe, "nowy etap" stare gęby. Obłuda a tych wszystkich kandydatów to najpierw do roboty w polu by sobie w końcu pobrudzili uczciwą praca ręce a nie wiecznie kombinują i zmieniają się na krzesełach. Porażka. Ty ludziom już dziękujemy

  • Gość - niezalogowany 2018-09-02 19:18:57

    Ciekawe, "nowy etap" stare gęby. Obłuda a tych wszystkich kandydatów to najpierw do roboty w polu by sobie w końcu pobrudzili uczciwą praca ręce a nie wiecznie kombinują i zmieniają się na krzesełach. Porażka. Ty ludziom już dziękujemy

  • gość 2018-09-03 09:53:36

    Zdzierele to niech lepiej u Geslerowej się pojawia dobrze to im wychodzi. Prócz tego jak rodzinnie się startuje w wyborach to już wiadomo o co chodzi.... A jak nie wiadomo to zawsze o to samo...

  • gość 2018-09-05 11:02:45

    Chcecie tyrać za 4,50 na godzinę to ich wybierajcie !

  • gość 2018-09-05 11:12:03

    Nowy etap dla elyty totalnych z PO a dla zwykłych Pilan nędza.

  • gość 2018-09-05 12:54:57

    A takie pytanie do osoby która tutaj się czepiała, stawki godzinowej :) Co ma Prezydent miasta do ustalanych stawek prywatnych właścicieli, proszę o władzy centralnej.

  • gość 2018-09-05 20:32:02

    Do gościa powyżej dot. stawki godzinowej: np zobacz co zrobił Sołtys na wsi w Suchym Lesie i porównaj sobie co zrobił Prezydent w Pile to moze coś zrozumiesz.

  • gość 2018-10-03 16:16:54

    jauż ktoś wcześniej napisałSulima - wojskowym emerycie żądnym władzy i kasy, który mimo oficerskiej emerytury, pchał się do koryta startując w wyborach nawet z list Samoobrony. Do Rady Powiatu dostał się z listy "Porozumienia Samorządowego". Gdy udało mu się zostać radnym, zdradził kolegów oraz koleżanki, za co w nagrodę od PO został przyjęty w ich szeregi i dostał stołek wicestarosty. Teraz już mógł dowolnie ściemniać i załatwiać swoje interesy. Po przegranych wyborach przez PO, stołek stracił, ale "matka partia" załatwiła kolesiowi ciepłą, dobrze płatną posadkę w MZK... Przykłady można mnożyć, a jest ich dziesiątki, np: dziadek Bugajski, Mantaj, Przeworek, Zdzierela, ....., itd. ... itp.

  • gość 2018-10-03 16:18:55

    jauż ktoś wcześniej napisałSulima - wojskowym emerycie żądnym władzy i kasy, który mimo oficerskiej emerytury, pchał się do koryta startując w wyborach nawet z list Samoobrony. Do Rady Powiatu dostał się z listy "Porozumienia Samorządowego". Gdy udało mu się zostać radnym, zdradził kolegów oraz koleżanki, za co w nagrodę od PO został przyjęty w ich szeregi i dostał stołek wicestarosty. Teraz już mógł dowolnie ściemniać i załatwiać swoje interesy. Po przegranych wyborach przez PO, stołek stracił, ale "matka partia" załatwiła kolesiowi ciepłą, dobrze płatną posadkę w MZK... Przykłady można mnożyć, a jest ich dziesiątki, np: dziadek Bugajski, Mantaj, Przeworek, Zdzierela, ....., itd. ... itp.

  • gość 2018-10-03 16:21:17

    Sulima - wojskowym emerycie żądnym władzy i kasy, który mimo oficerskiej emerytury, pchał się do koryta startując w wyborach nawet z list Samoobrony. Do Rady Powiatu dostał się z listy "Porozumienia Samorządowego". Gdy udało mu się zostać radnym, zdradził kolegów oraz koleżanki, za co w nagrodę od PO został przyjęty w ich szeregi i dostał stołek wicestarosty. Teraz już mógł dowolnie ściemniać i załatwiać swoje interesy. Po przegranych wyborach przez PO, stołek stracił, ale "matka partia" załatwiła kolesiowi ciepłą, dobrze płatną posadkę w MZK... Przykłady można mnożyć, a jest ich dziesiątki, np: dziadek Bugajski, Mantaj, Przeworek, Zdzierela, ....., itd. ... itp.