16°C bezchmurnie

Kolejny krok w kierunku S11. Są wnioski o decyzje środowiskowe dla obwodnic Piły i Ujścia

INWESTYCJE, Kolejny kierunku wnioski decyzje środowiskowe obwodnic Piły Ujścia - zdjęcie, fotografia

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad czeka na decyzje środowiskowe, które umożliwią zatwierdzenie przebiegu planowanych obwodnic Piły i Ujścia. Obwodnice mają być częścią drogi ekspresowej numer 11.

Stosowne wnioski - o wydanie Decyzji o Środowiskowych Uwarunkowaniach dla obwodnicy Piły i Ujścia w ciągu drogi S11 - do Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska GDDKiA złożyła w miniony piątek, 8 czerwca. 

Uzyskanie tych decyzji otworzy Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad drogę do dalszych działań w kierunku budowy drogi S11 w naszym regionie. Jednak jak podkreślają przedstawiciele GDDKiA - działania te będą uzależnione od pozyskania pieniędzy. - Po uzyskaniu Decyzji o Środowiskowych Uwarunkowaniach, jak również przyznaniu środków finansowych na opracowanie Koncepcji Programowej, poprzez procedurę przetargową zostanie wyłoniony Wykonawca przedmiotowej dokumentacji projektowej, która to uszczegółowi rozwiązania techniczne dla wskazanego w Decyzji o Środowiskowych Uwarunkowaniach wariantu do realizacji. Pozwoli to GDDKiA, pod warunkiem uzyskania finansowania, ogłosić przetarg na realizację w systemie projektuj i buduj - informuje poznański oddział GDDKiA.

Zawarta we wnioskach do Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska dokumentacja została sporządzona wspólnie dla obwodnicy Piły i Ujścia. Droga ma mieć około 24 km długości, w tym około 15 km to odcinek obwodnicy Ujścia, a około 9 km - odcinek obwodnicy Piły.

- W ramach inwestycji przewiduje się m.in.: budowę nowego odcinka drogi ekspresowej o przekroju dwujezdniowym, dwie jezdnie po dwa pasy ruchu; budowę dwupoziomowych, bezkolizyjnych węzłów drogowych; budowę dwupoziomowych, bezkolizyjnych przejazdów dla dróg poprzecznych przecinających drogę ekspresową; budowę dróg dojazdowych zapewniających dojazd do pól, lasów i posesji; budowę obiektów inżynierskich w ciągu i nad drogą ekspresową (mosty, wiadukty, przejścia dla zwierząt) - informuje GDDKiA.

Jak przekonują przedstawiciele GDDKiA - obwodnica Piły i Ujścia ma poprawić warunki i bezpieczeństwo ruchu na drodze, ułatwić ruch tranzytowy i turystyczny w rejonie (w znacznej części przejmie ruch tranzytowy  istniejącej drogi krajowej nr 11, co umożliwi ominięcie miasta Ujście), a także stworzyć podstawy rozwoju regionu położonego w sąsiedztwie projektowanej drogi S10/11. Ponadto, budowa obwodnicy Piły i Ujścia przyczyni się do: stworzenia bezpiecznego odcinka trasy drogowej zapewniającego wyższy komfort ruchu drogowego, skrócenia czasu przejazdu pomiędzy miastami Piła, Chodzież i Oborniki oraz usprawnienia połączeń międzyregionalnych na terenie Polski. - Projektowana droga ekspresowa S10/11 odcinek Piła - Ujście stanowi fragment drogi S11 Kołobrzeg - Poznań, jak również element ważnego w skali kraju połączenia drogowego zapewniającego dojazd z Poznania na środkowe wybrzeże Bałtyku, zapewniając jednocześnie dogodny dojazd do Szczecina - czytamy w komunikacie poznańskiego oddziału GDDKiA.

Orientacyjny plan drogi z przebiegiem wariantów jest dostępny na stronie internetowej poznańskiego oddziału GDDKiA [PDF/ 43,7 MB]

 

fot. GDDKiA (zdjęcie ilustracyjne)


Kolejny krok w kierunku S11. Są wnioski o decyzje środowiskowe dla obwodnic Piły i Ujścia komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na zycie.pila.pl