Kolorowe ule dla pszczół z miejskiej pasieki [VIDEO][ZDJĘCIA]

Życie Piły 17/11/2019 17:43

Pszczoły z miejskiej pasieki w Pile będą miały bardzo kolorowe ule. Fundacja Pszczoła we współpracy z Nadnoteckim Instytutem UAM w Pile zaprosiła mieszkańców do pomalowania pszczelich uli.

Budowa miejskiej pasieki to jedno z zadań budżetu obywatelskiego Piły. Pasieka stanie na Bulwarach Chatellerault wiosną przyszłego roku. W miniony piątek Fundacja Pszczoła, która zgłosiła ten projekt do budżetu obywatelskiego, zaprosiła mieszkańców Piły do wspólnego malowania uli. W Nadnoteckim Instytucie UAM w Pile na wszystkich chętnych czekały farby, pędzle, poczęstunek i spora dawka informacji o pszczołach.

W ten sposób chcemy budować świadomość o tym jaką rolę pszczoły odgrywają w naszym środowisku i jakie mają dla nas znaczenie

- mówi Bożena Wola z Fundacji Pszczoła.

Miejska pasieka to tylko jeden z projektów Fundacji Pszczoła. W planach jest również stworzenie w Pile domu opieki dla osób starszych. Na to trzeba jednak co najmniej kilku lub kilkunastu lat. 

Zdecydowanie wcześniej, bo już w przyszłym roku Fundacja Pszczoła we współpracy z Nadnoteckim Instytutem UAM w Pile postawi na terenie uczelni przy ulicy Kołobrzeskiej pasiekę społeczno - biznesową.

Każdy mieszkaniec, firma lub instytucja będą mogli w niej mieć swój ul. My będziemy się tym ulem opiekować, a produkty będące efektami ciężkiej pracy pszczół z tego ula staną się własnością tych firm, instytucji czy mieszkańców

- tłumaczy Krzysztof Rauhut z Fundacji Pszczoła.

Fundacja Pszczoła - w gościnnych progach UAM w Pile - będzie też prowadziła spotkania edukacyjne dla dzieci i młodzieży. - To będzie okazja do pracy przy ulach i nauki o tym, jak dbać o środowisko - dodaje Krzysztof Rauhut.

fot. Życie Piły

Kolorowe ule dla pszczół z miejskiej pasieki [VIDEO][ZDJĘCIA] komentarze opinie

Dodajesz jako: |


Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama