18°C umiarkowane opady deszczu

Kosmos na wyciągnięcie ręki. Mobilne planetarium z Centrum Nauki Kopernik w Pile

NAUKA I EDUKACJA, Kosmos wyciągnięcie ręki Mobilne planetarium Centrum Nauki Kopernik - zdjęcie, fotografia

Do Piły przyjedzie Planetobus, czyli Mobilne Planetarium z warszawskiego Centrum Nauki Kopernik.

Mobilne planetarium podróżujące Planetobusem to duży namiot, z dachem w kształcie kopuły o średnicy 5 metrów. - Na półokrągłym „suficie” widzowie oglądają pokazy astronomiczne, prowadzone na żywo przez naszych edukatorów. W jasny dzień można zobaczyć niebo pełne gwiazd, poznać najciekawsze konstelacje, układy planet i inne obiekty astronomiczne, a także odwiedzić Międzynarodową Stację Kosmiczną i dowiedzieć się, co robią na niej astronauci - informuje Centrum Nauki Kopernik.

Te kosmiczne atrakcje w Pile w czwartek i piątek - 12 i 13 lipca. Mobilne Planetarium stanie w hali sportowej przy Zespole Szkół Gastronomicznych przy ul. Sikorskiego 73. Wstęp jest bezpłatny, ale konieczna jest rezerwacja. Ta możliwa będzie już od poniedziałku, 9 lipca. - Mobilne Planetarium mogą odwiedzać grupy zorganizowane, ale też osoby indywidualne, rodziny z dziećmi czy grupy młodzieży - informuje Starostwo Powiatowe w Pile, które z posłanką PiS Martą Kubiak zorganizowało przyjazd Planetobusu do Piły. Wizytę w planetarium można rezerwować telefonicznie pod numerem 67 212 34 01. Zapisy prowadzone będą od poniedziałku do środy, między 8.30 a 15.00.

Mobilne planetarium w hali sportowej przy Zespole Szkół Gastronomicznych przy ul. Sikorskiego 73 w Pile będzie otwarte w czwartek 12 lipca od 9.00 do 17.00 i w piątek, 13 lipca między 9.00 a 15.00.

 

fot. Centrum Nauki Kopernik


Miejsce zdarzenia mapa Piła


Kosmos na wyciągnięcie ręki. Mobilne planetarium z Centrum Nauki Kopernik w Pile komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na zycie.pila.pl