Kradli gałązki drzew. Leśnicy zatrzymali złodziei stroiszu

POLICJA, Kradli gałązki drzew Leśnicy zatrzymali złodziei stroiszu - zdjęcie, fotografia
  • fot. Waldemar Kaczmarek
  • fot. Waldemar Kaczmarek
  • fot. Waldemar Kaczmarek
Życie Piły 07/11/2019 15:18

Straż leśna zatrzymała złodziei kradnących stroisz, czyli gałązki drzew i krzewów iglastych. Złodzieje często uszkadzają przy tym drzewa.

Złodzieje kradli gałęzie świerkowe wykorzystywane do produkcji wieńców i ozdób nagrobnych. Kradzieży dokonywali w lasach powiatu złotowskiego i pilskiego. Grupa była dobrze wyspecjalizowana - w ciągu jednej nocy mogli ukraść nawet sześć metrów sześciennych stroiszu. Gałęzie były pakowane do worków i wywożone z lasu busem lub przyczepką

- mówi strażnik Waldemar Kaczmarek z Nadleśnictwa Złotów.

Ze zjawiskiem kradzieży stroiszu leśnicy mierzą się każdego roku, szczególnie w okresie Wszystkich Świętych. - Złodzieje świerkowych lub jodowych gałązek tną las jak popadnie, byle szybciej i byle więcej. Wskutek takich działań, w niektórych uprawach i młodnikach leśnych w Polsce, niemal 100 procent drzew zostaje uszkodzonych. Sprawcy kradzieży i zniszczeń nie są chyba świadomi jaka jest to strata dla środowiska leśnego - mówią przedstawiciele Nadleśnictwa Złotów.

Leśnicy przypominają przy tym, że stroisz z lasu można pozyskiwać legalnie. - Wystarczy zgłosić się do najbliższego leśnictwa. Miejscowy leśniczy wskaże miejsce, z którego można zebrać iglaste gałązki bez szkody dla lasu.

fot. Waldemar Kaczmarek

Kradli gałązki drzew. Leśnicy zatrzymali złodziei stroiszu komentarze opinie

  • gość 2019-11-07 18:02:21

    Fajne to nasze państwo - mieszkańcy kraju w którym lasy są własnąścią każdego z nas zostają zatrzymani za zrywanie gałązek przez leśników pracujących dla kazdego z nas w celu opieki nad naszym majątkiem, czyli lasami. Ci sami leśnicy wycinaja nasz majątek, sprzedają i z zysku mają pensje, trzynastki, nagrody, premie świąteczne... może czas zrobić z tą śmieszną firmą porządek?

  • Miłośnik lasu - niezalogowany 2019-11-07 19:02:47

    Do gościa, w artykule jest napisane o tym,że można się zgłosić do leśniczego który wskaże miejsce skąd pozna pozyskać gałązki nie szkodzą lasu....

Dodajesz jako: |


Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama