18°C umiarkowane opady deszczu

Liga Siatkówki Kobiet: Klaudia Kaczorowska wraca do Piły

SIATKÓWKA, Siatkówki Kobiet Klaudia Kaczorowska wraca Piły - zdjęcie, fotografia

Po ośmiu sezonach do Piły wraca Klaudia Kaczorowska. Pilskie Towarzystwo Piłki Siatkowej poinformowało, że urodzona w Trzciance siatkarka znów zagra w barwach pilskiej drużyny.

- W sezonie 2018/2019 przyjmującą Enei PTPS Piła będzie Klaudia Kaczorowska, która wraca do Piły po ośmiu sezonach. Klaudia Kaczorowska urodziła się w Trzciance i tam w miejscowym klubie stawiała pierwsze siatkarskie kroki. Przygodę z siatkówką na najwyższym poziomie Kaczorowska zaczęła w klubie z Piły, do którego dołączyła w 2003 roku. Po sezonie spędzonym w zespole Farmutilu PTPS Piła przez trzy sezony występowała w zespole SMS PZPS Sosnowiec. W 2007 roku wróciła do Piły gdzie spędziła kolejne trzy lata, w trakcie których sięgnęła z pilską drużyną po Puchar Polski, Wicemistrzostwo Polski oraz zdobyła w sezonie 2008/2009 brązowy medal Mistrzostw Polski. W kolejnym sezonie z zespołem Muszynianki Muszyna zdobyła Mistrzostwo Polski oraz Puchar Polski, a następnie przeniosła się do Bielsko-Białej. W latach 2012-2016 występowała w Atomie Trefl Sopot, z którym w sezonie 2012/2013 zdobyła Mistrzostwo Polski, w sezonie 2013/2014 brązowy medal, a w 2015 i 2016 roku srebro. W roku 2016 dołączyła do zespołu z Rzeszowa, z którym w zakończonym sezonie zdobyła brązowy medal - informuje PTPS.

Klaudia Kaczorowska ma na swoim koncie również sukcesy reprezentacyjne. W roku 2009 z kadrą zdobyła brązowy medal Mistrzostw Europy, a w 2014 również brąz Ligi Europejskiej.

Przypomnijmy - nowym trenerem pilskiego zespołu będzie 41-letni Hiszpan, selekcjoner reprezentacji Grecji, Guillermo Naranjo Hernandez. Klub podpisał już też kontrakty z przyjmującą Olgą Strantzali i libero Karoliną Portalską. Umowę z PTPS przedłużyła też libero, Anna Pawłowska.

Z Piłą na pewno rozstaje się m.in. Agata Babicz, która w sezonie 2018/2019 Ligi Siatkówki Kobiet będzie reprezentowała Grot Budowlanych Łódź.

fot. materiały prasowe PTPS S.A.
 

Liga Siatkówki Kobiet: Klaudia Kaczorowska wraca do Piły komentarze opinie

  • Gośćkibic - niezalogowany 2018-07-09 19:43:18

    Teraz czas na następną wychowankę PTPS - Natalie Srokę ( Krawulska).Myślę że to dobry kierunek.

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na zycie.pila.pl