PILNE

Majorka - idealna na wakacje z dziećmi

ARTYKUŁ SPONSOROWANY, Majorka idealna wakacje dziećmi - zdjęcie, fotografia
Życie Piły 16/03/2019 09:41

Wybór miejsca na wakacje z dziećmi nie jest prosty. Wiadomo - dzieci nie mogą się nudzić, bo ich marudzenie zepsuje cały pobyt. Z drugiej strony - dorośli też chcą się dobrze bawić na urlopie. Gdzie więc się udać, by osiągnąć wymarzony kompromis? My polecamy Majorkę.

Krótki lot 

Dziecko w samolocie to wymagający i niecierpliwy podróżny. Szczególnie jeśli to dziecko ma nie więcej niż pięć lat. Planując wakacje z maluchem, trzeba brać pod uwagę wszystkie szczegóły, także czas trwania podróży. Większość dzieci będzie zmęczona i znużona długim lotem. A nawet jeśli nasz maluch jest cierpliwy, może po prostu źle znieść długi lot. Dlatego z wakacjami na Zanzibarze lepiej trochę poczekać. Niespełna trzygodzinny lot na Majorkę to jest dokładnie to, czego szukają rodzice małych dzieci.

Klimat 

Majorka to wyspa na Morzu Śródziemnym i jako taka może cieszyć się dobrodziejstwem wiejącej cały rok śródziemnomorskiej bryzy. Co to znaczy? Nie uświadczymy tu upałów charakterystycznych dla lądowej części Hiszpanii, czy położonych nieopodal krajów północnej Afryki. Nawet w szczycie sezonu średnie temperatury dobowe ledwo przekraczają 20°C, a maksymalne zbliżają się do 30°C. Najcieplejsza woda w morzu jest od czerwca do września i wtedy też najlepiej wybrać się na wakacje z dziećmi. Deszcz na Majorce pada naprawdę bardzo rzadko. Trzeba mieć dużego pecha, by na niego trafić. A nawet jeśli się zdarzy, popada chwilę i przestanie. Miejscowi traktują go jako ciekawe zjawisko atmosferyczne.

Majorka - plaże 

Wakacje na wyspie to wakacje nad morzem. Odpoczywając z dziećmi, niejako podświadomie szukamy plaż czystych, piaszczystych i z łagodnym zejściem do wody. Tu po raz kolejny okazuje się, że Majorka to bardzo dobry wybór. Woda przy wielu plażach jest bardzo płytka, nawet jeśli pójdziemy głęboko w morze. Nie ma obaw, dzieciaki się nie potopią. Poza tym płytka woda, to ciepła woda, nawet jeśli polecimy na Majorkę po sezonie. No i nie można nie dodać, że woda u wybrzeży Majorki jest dosłownie przezroczysta. Można obserwować swoje stopy i próbować zaprzyjaźnić się z podwodnym światem. Najpiękniejsza na Majorce plaża kryje się w zatoce Cala de sa Calobra. Za bardziej przystępne uznaje się wybrzeże po wschodniej stronie wyspy. Wycieczkę w te rejony można zarezerwować tutaj.

Majorka - atrakcje dla dzieci 

Palma Aquarium - coś w rodzaju zoo, tyle tylko, że z rybami morskimi. Podział na strefy ułatwia zorientowanie się, w której części świata pływają jakie ryby. To lekcja biologii na żywo. Znajdziemy tu też największe w Europie akwarium z rekinami. Obiekt jest bardzo duży i żeby go dokładnie obejrzeć, trzeba zarezerwować przynajmniej pół dnia, a najlepiej cały.

Hidropark to chyba największy aquapark na Majorce. Można się oczywiście zastanawiać, po co jechać od aquaparku, skoro ciepłe morze jest na wyciągnięcie ręki, jednak jedno jest pewne - dzieciaki będą zachwycone. Fantazyjne zjeżdżalnie dla małych i dużych, liczne baseny, w tym ten z dużymi falami, natryski, domki w wodzie - jednym słowem - plac zabaw na mokro!

Dzieci lubią też podróże zabytkowym pociągami i tramwajami. Ten pierwszy jeździ z Palma de Mallorca do Soller. Drugi - z Soller do Port de Soller. Dla dzieci większą atrakcją jest podróż tramwajem - w końcu wyjeżdża on z miasta i jedzie plażą!

Jak dostać się na Majorkę?

Jest kilka opcji. Można wybrać się na Baleary z BP Itaka lub zdecydować się na samotny lot z Warszawy do Palmy. Jednak w tym drugim przypadku sami musimy zadbać o transfer z lotniska do hotelu.Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama