Malujemy ule. Pomóż stworzyć miejską pasiekę w Pile

PIŁA, Malujemy Pomóż stworzyć miejską pasiekę - zdjęcie, fotografia
Życie Piły 14/11/2019 14:36

Od przyszłego roku nasze pszczoły będą mieszkały w Pile, ale zanim to nastąpi musimy przygotować im domy - mówią przedstawiciele Fundacji Pszczoła, zachęcając do wspólnego tworzenia miejskiej pasieki. W piątek w Pile wielkie malowanie pszczelich uli.

Budowa miejskiej pasieki to jedno z zadań budżetu obywatelskiego Piły. Pasieka stanie na Bulwarach Chatellerault w przyszłym roku, a już w piątek 14 listopada odbędzie się wspólne malowanie pszczelich uli. To kolejny etap przygotowań do wprowadzenia do Piły pszczół.

Malowanie uli odbędzie się w piątek 14 listopada o 13.00 na terenie Nadnoteckiego Instytutu UAM przy ulicy Kołobrzeskiej 15 w Pile.

Nie będzie to jednak takie malowanie, jakie zwykle przeprowadzają pszczelarze w celu zakonserwowania uli. To będzie eksperyment, w którym każdy będzie mógł wyrazić siebie, swoje przekonania i coś, co chcecie powiedzieć. Nie ma nawet wspólnego motywu, farby i pędzle będą czekały na Waszą kreatywność

- mówią przedstawiciele Fundacji Pszczoła, zachęcając do udziału w piątkowym wydarzeniu.

W piątek na terenie UAM będzie też można poznać ciekawe fakty z życia pszczół.

Czy pszczoły śpią? Czy widzą kolory jak ludzie? Dlaczego królowa może żyć 5 lat, a robotnica do kilkudziesięciu dni? Po co pszczole stopy, futro, trąbka i łyżka? Czy pszczoły mają szkolenia z logistyki? Gdzie w ulu znajduje się WC? Czy pszczoły się lenią? Czy pszczoły były w kosmosie? Czym pszczelarstwo miejskie różni się od tradycyjnego?

- odpowiedzi na te i wiele innych pytań będzie można uzyskać właśnie w piątek na terenie UAM. 

W programie wydarzenia jest też m.in. degustacja miodu.

Miejska pasieka to tylko jeden z projektów Fundacji Pszczoła. W planach jest również stworzenie w Pile domu opieki dla osób starszych.

fot. Życie Piły

Malujemy ule. Pomóż stworzyć miejską pasiekę w Pile komentarze opinie

Dodajesz jako: |


Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama