Maria Janyska: „Ugrupowania opozycyjne zdobyły w sumie więcej głosów”

WYBORY PARLAMENTARNE 2019, Maria Janyska „Ugrupowania opozycyjne zdobyły sumie więcej głosów” - zdjęcie, fotografia
Życie Piły 13/10/2019 22:42

„Ugrupowania będące w opozycji wobec aktualnie rządzącej opcji mają według wyników exit poll w sumie 55%, co oznacza że Polacy pokazali tej opcji czerwoną kartkę” - komentuje sondażowe wyniki wyborów posłanka PO, Maria Małgorzata Janyska.

Według opublikowanych w niedzielę o godzinie 21.00 sondażowych wyników exit poll Prawo i Sprawiedliwość wygrało wybory parlamentarne zdobywając 43,6% głosów, Koalicja Obywatelska otrzymała poparcie na poziomie 27,4%, Sojusz Lewicy Demokratycznej - 11,9%, Polskie Stronnictwo Ludowe - 9,6%, a Konfederacja- 6,4%.

Ugrupowania, które przed wyborami zadeklarowały że są w opozycji wobec aktualnie rządzącej opcji mają według wyników exit poll w sumie 55%, co oznacza że Polacy pokazali czerwoną kartkę opcji obecnie rządzącej. Oczywiście sposób przeliczania mandatów jest taki, że na razie wychodzi na to że PiS będzie samodzielnie sprawować władzę, choć niewiele przekraczają ten wymagany próg. Trzeba cierpliwie poczekać do podania ostatecznych wyników, bo nie chciałabym wróżyć z fusów, a to może być jeszcze bardzo różnie

- mówi posłanka Platformy Obywatelskiej, Maria Małgorzata Janyska.

Oficjalne wyniki wyborów parlamentarnych poznany po przeliczeniu głosów ze wszystkich komisji. Państwowa Komisja Wyborcza ma opublikować je w najbliższych dniach.

Maria Janyska: „Ugrupowania opozycyjne zdobyły w sumie więcej głosów” komentarze opinie

  • Gość - niezalogowany 2019-10-14 07:01:00

    Przypomnijmy że wyborcy Konfederacji to ludzie którzy w większości przez te 4 lata wspierali PiS... A więc Pani wzorem można liczyć że przeciw wam; opozycji jest równo 50% Polaków co oznacza że jesteście w mniejszości dołączając 1.1 % na "Innych"

  • gość 2019-10-14 09:00:38

    W 2007 i 2010 obowiazywaly takie same zasady wyborcze co i teraz(tz metoda D\'Honta).Gdy Wy dochodziliscie do wladzy wg tego bylo dobrze(i nawet mieliscie mniej,gdyz nalezalo tworzyc koalicje) a obecnie jsk nie po mysli PO to juz nie pasuje???? Piłka i boisko bylo takie same dla wszystkich a jak to mowia ...c.ujowej baletnicy to i tampon w .......przeszkadza...

  • Gość - niezalogowany 2019-10-14 18:15:48

    Ciekawe czy znów Pani poseł będzie nocować na koszt państwa?

Dodajesz jako: |


Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama