Mikołaj z Rovaniemi w Pile. Kolejne szczegóły przedświątecznej wizyty [VIDEO]

Życie Piły 05/11/2019 15:45

Na początku grudnia Piłę, Krajenkę i Zakrzewo odwiedzi Mikołaj z Rovaniemi. Organizatorzy wizyty zapewniają, że nie zabraknie okazji do spotkań i zrobienia sobie pamiątkowych zdjęć.

O tej wizycie informowaliśmy w  Życiu Piły w poniedziałek. Wydarzenie zapowiadane przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego jako "przyjazd prawdziwego Mikołaja z Rovaniemi" odbędzie się 9 grudnia i będzie częścią Dni Fińskich w Wielkopolsce, które Urząd Marszałkowski organizuje wspólnie z Konsulatem Honorowym Finlandii w Poznaniu.

- Cieszę się, że w północnej Wielkopolsce te Dni Fińskie będziemy mogli obchodzić tak szczególnie, goszcząc tu Mikołaja z Rovaniemi. To będzie okazja do spotkania z Mikołajem, ale i poznania jego kultury, tradycji i języka fińskiego. Będziemy mówić też o ekologii i ochronie środowiska, bo to tematy ważne zarówno dla nas jak i dla Mikołaja - mówi członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego, Jacek Bogusławski.

- Mikołaj z Rovaniemi przyjeżdża głównie w te miejsca, z których dostaje najwięcej zaproszeń. I co roku właśnie z Polski otrzymuje dziesiątki, setki tysięcy listów. Cieszymy się z ponownego zaproszenia do tego regionu - mówi Konsul Honorowy Finlandii w Poznaniu, Robert Jakubiec. 

Mikołaj z Rovaniemi odwiedzi nasz region w poniedziałek, 9 grudnia.

Na początku Mikołaj odwiedzi powiat złotowski. Na godzinę 10 zaplanowane jest spotkanie w sali widowiskowo-sportowej w Zakrzewie. - Śladem po tym spotkaniu będzie odsłonięty przez Mikołaja drogowskaz na Rovaniemi - mówi wójt gminy Zakrzewo, Marek Buława. Po wizycie w Zakrzewie Mikołaj odwiedzi Krajenkę. - Przewidujemy spotkanie w hali widowiskowo-sportowej, gdzie pomieści się około tysiąca osób - mówi Stefan Kitela, burmistrza Gminy i Miasta Krajenka.

Najwięcej czasu gość z Laponii spędzi w Pile. Szczegóły jego wizyty cały czas są ustalane, ale na pewno 9 grudnia około godziny 16.00 Mikołaj spotka się ze wszystkimi chętnymi w namiocie na placu Staszica w Pile. Mikołaj prawdopodobnie posadzi swoje drzewko w alejce w Parku na Wyspie i rozświetli miejską choinkę na placu Staszica

- Trzeba pamiętać, że Mikołaj przychodzi do nas co rok, tylko nie zawsze go widzimy. Teraz będziemy mieli okazję nie tylko go zobaczyć, spotkać osobiście, ale i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie - mówi prezydent Piły, Piotr Głowski.

Dokładny, godzinowy plan wizyty Mikołaja z  Rovaniemi w naszym regionie mamy poznać za kilka - kilkanaście dni.

Mikołaj z Rovaniemi w Pile. Kolejne szczegóły przedświątecznej wizyty [VIDEO] komentarze opinie

Dodajesz jako: |


Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama