21°C bezchmurnie

Minister nagrodził wykładowców pilskiej PWSZ

- Patrząc na nagrodzonych, wiem, że Polska nauka ma się coraz lepiej, a polscy akademicy osiągnęli poziom światowy - mówił podczas uroczystości rozdania nagród ministra nauki i szkolnictwa wyższego, wicepremier Jarosław Gowin. Nagrody, które wręczono w poniedziałek to coroczne wyróżnienia przyznawane przez ministra nauki za wybitne osiągniecia naukowe, indywidualne i zbiorowe osiągnięcia dydaktyczne oraz sukcesy organizacyjne dokonane w mijającym roku. Szczególną kategorią nagrody jest ta przyznawana za całokształt dorobku naukowego.

 

Łącznie nagrodzonych zostało 60 przedstawicieli świata akademickiego, w tym dwóch wykładowców Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Pile. - PWSZ w Pile jest jedyną Uczelnią, w której wyróżniono dwóch wykładowców, dlatego też składamy ogromne gratulacje na ręce naszych Profesorów - informują z dumą przedstawiciele pilskiej PWSZ.

 

Ministerialną nagrodę - za całokształt dorobku - otrzymał prof. dr hab. Kazimierz Pająk - Rektor PWSZ w Pile kadencji 2001-2005 i 2005-2009; profesor zwyczajny w Instytucie Stosowanych Studiów Społecznych na kierunku ekonomia; autor opracowań naukowych, ekspertyz, organizator i prelegent konferencji branżowych w zakresie gospodarki niskoemisyjnej oraz samorządu terytorialnego.

 

Nagrodę Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za za osiągnięcia naukowe I stopnia otrzymał również prof. nadzw. dr hab. Sylwester Furmaniak - profesor nadzwyczajny w Instytucie Ochrony Zdrowia na kierunku kosmetologia PWSZ w Pile, którego główne zainteresowania skupiają się wokół adsorbentów węglowych i modelowania ich właściwości adsorpcyjnych. Zajmuje się zarówno tradycyjnymi adsorbentami, które znajdują szerokie zastosowanie w metodach przemysłowych bazujących na procesie adsorpcji, jak i nowoczesnymi nanomateriałami.

Nagrody Ministra dla 2 Profesorów @PWSZ_Pila: prof. dra hab. Kazimierza Pająka, dra, h.c. - za całokształt dorobku oraz dla prof. nadzw. dra hab. Sylwestra Furmaniaka - za osiągnięcia naukowe I stopnia.
Wielkie gratulacje! pic.twitter.com/2Z792CoeGv

— PWSZ w Pile (@PWSZ_Pila) 12 grudnia 2017


Minister nagrodził wykładowców pilskiej PWSZ komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na zycie.pila.pl