PILNE
KOMUNIKACJA, Majówkę - zdjęcie, fotografia
  • fot. MZK Piła
  • fot. MZK Piła
Życie Piły 30/04/2019 20:15

Mniej autobusów, kursy na działki i pierwsze w tym roku rejsy tramwajem wodnym. Sprawdź zmiany w rozkładach jazdy komunikacji miejskiej w Pile na majówkę i wiosenne nowości MZK.

W długi majowy weekend autobusy komunikacji miejskiej w Pile będą kursowały według zmienionego rozkładu jazdy.

W środę, 1 maja autobusy będą kursowały według świątecznego rozkładu jazdy. W czwartek, 2 maja - jak w sobotę, a w piątek, 3 maja - ponownie według świątecznego rozkładu jazdy.

Z początkiem maja Miejski Zakład Komunikacji w Pile uruchamia też sezonowe autobusy do ogrodów działkowych do ul. Koszalińskiej / Paderewskiego. W dni powszednie trasę tę będą obsługiwały autobusy linii numer 20.

Trasa do działek:
Pl. Konstytucji 3 Maja - Al. Piastów - ul. Wodna - Al. Niepodległości - ul. Koszalińska - ul. Paderewskiego

Trasa do centrum:
ul. Paderewskiego - ul. Koszalińska - Al. Niepodległości - ul. Wodna - Al. Piastów - Pl. Konstytucji 3 Maja

- W soboty i niedziele trasa jest włączona w rozkład jazdy autobusu linii nr 2 - informuje Miejski Zakład Komunikacji w Pile.

Po jesienno - zimowej przerwie na Gwdę powrócił też pilski tramwaj wodny. Gordalina będzie wypływała w rejsy od 1 maja. Przez długi majowy weekend tramwaj wodny będzie kursował codziennie. Od 1 do 5 maja rejsy będą odbywały się od 13.00 do 20.00.

Po 5 maja - przez maj i czerwiec - z rejsu Gordaliną będzie można skorzystać w piątki między 15.00 a 20.00 oraz w soboty i niedziele od 13.00 do 20.00. - Przystankiem początkowym jest przystań nr 3 przy Wyspie - informuje MZK.

Ceny biletów za rejsy Gordaliną pozostają na tym samym poziomie - za bilet normalny zapłacimy 2,70 zł, za ulgowy - 1,35 zł. Jednorazowe bilety na rejsy sprzedawane są przy wejściu na pokład.

fot. Życie Piły

MZK na Majówkę komentarze opinie

Dodajesz jako: |


Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama