Na co wydać trzy miliony? Rusza budżet obywatelski 2016

BUDŻET OBYWATELSKI, wydać miliony Rusza budżet obywatelski - zdjęcie, fotografia
Życie Piły 09/06/2015 13:57

Władze Piły - podobnie jak przed rokiem - oddają do dyspozycji mieszkańców trzy miliony złotych z przyszłorocznego budżetu. To pilanie mają zdecydować na co przeznaczyć te pieniądze.

 

Propozycje zadań do budżetu obywatelskiego na 2016 rok można zgłaszać do 26. czerwca. Muszą one dotyczyć poprawy lub nowego zagospodarowania przestrzeni miejskiej na terenie Piły. Zgłaszane zadania musi charakteryzować trwały cel publiczny. Muszą być też zlokalizowane na gruncie gminnym lub terenie, na którym gmina może zgodnie z prawem wydatkować środki publiczne. Nie ma za to ograniczeń co do charakteru proponowanych inwestycji - mogą to być np. place zabaw, nowe latarnie, elementy tzw. małej architektury czy nowe chodniki. Wartość pojedynczego projektu nie może być jednak wyższa niż 300 tysięcy złotych.

 

Nowością w budżecie obywatelskim Piły na 2016 rok jest wydzielenie 300 tysięcy złotych na tzw. "małe projekty", które dotychczas często przegrywały w głosowaniu z większymi inwestycjami. Maksymalna wartość małego projektu to 30 tysięcy złotych.

 

Pierwszy etap konsultacji, polegający na zgłaszaniu zadań do budżetu obywatelskiego trwa do 25. czerwca. Propozycje można zgłaszać za pośrednictwem strony internetowej www.konsultacjespoleczne.pila.pl. Formularz zgłoszenia można też pobrać z internetu i złożyć osobiście w Kancelarii Głównej UM lub przesłać pocztą tradycyjną na adres: Urząd Miasta Piły, Biuro Prezydenta, Plac Staszica 10, 64–920 Piła.

 

Po zebraniu i weryfikacji propozycji mieszkańców odbędzie się głosowanie. Potrwa ono od 1. do 29. września. W konsultacjach społecznych mogą wziąć udział wszystkie zameldowane w Pile osoby, które w tym roku będą miały ukończone 16 lat.

 

Więcej informacji o budżecie obywatelskim Piły na 2016 rok znajdziecie na stronie internetowej: www.konsultacjespoleczne.pila.pl.

Na co wydać trzy miliony? Rusza budżet obywatelski 2016 komentarze opinie

Dodajesz jako: |


Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama