Na hospicjum i groby Powstańców. Kwesty na cmentarzu

PIŁA, hospicjum groby Powstańców Kwesty cmentarzu - zdjęcie, fotografia
  • fot. Życie Piły (archiwum)
  • Fotka nr 1 z 2
Życie Piły 31/10/2019 18:44

Wybierając się w okresie Wszystkich Świętych na Cmentarz Komunalny w Pile zabierzcie ze sobą trochę gotówki. Przy cmentarzu prowadzone będą zbiórki pieniędzy na pilskie hospicjum i renowację grobów Powstańców Wielkopolskich.

Zbiórkę pieniędzy na renowację grobów Powstańców Wielkopolskich po raz kolejny organizują pilscy kibice Lecha Poznań.

- Z pieniędzy zebranych w naszym regionie udało nam się m.in. sfinansować tablicę w Margoninie, gdzie wymieniono 111 bohaterów Powstania. Dofinansowano też renowację Pomnika Powstańczego w Rosku, a na złotowskim cmentarzu ze środków zebranych podczas zbiórki ufundowano tablicę. W Trzciance oraz Wieleniu środki z kwesty pozwoliły odnowić miejsca spoczynku weteranów Powstania - mówi współorganizator zbiórki, Damian Jagła.

Organizatorzy kwesty mają na swoim koncie więcej podobnych działań i kolejne plany.

W tym roku wpłynął do nas wniosek rodziny, która prosi o pomoc w odnowieniu takiego grobu. Jak widać w naszym regionie wiele udało się już zrobić, ale wiele również przed nami. Dlatego apelujemy do Państwa o wsparcie kolejnej już kwesty czy to na cmentarzu w Pile czy to w całej Wielkopolsce. Oddajmy poprzez wrzucenie kilku złotych do puszki hołd tym, którzy w godzinie próby ruszyli w bój za Polskę

- mówi Damian Jagła.

Kwestę przy cmentarzach w Pile, Jastrowiu i Wałczu prowadzić będą też działacze Towarzystwa Pomocy Chorym i wolontariusze, zbierający pieniądze na działalność pilskiego hospicjum.

Nadal brakuje nam pieniędzy na funkcjonowanie hospicjum. Kwestujemy w Pile, Wałczu i Jastrowiu. Wrzucajcie do puszek wolontariuszom w żółtych koszulkach. Hospicjum to jest nasze wspólne dzieło

- apelują działacze TPCh.

fot. Życie Piły (archiwum)

Na hospicjum i groby Powstańców. Kwesty na cmentarzu komentarze opinie

Dodajesz jako: |


Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama