Narodowe Czytanie przeniesione z parku do RCK

WYDARZENIA, Narodowe Czytanie przeniesione parku - zdjęcie, fotografia
Życie Piły 07/09/2019 13:25

Ze względu na pogodę sobotnie Narodowe Czytanie odbędzie się w Regionalnym Centrum Kultury, a nie jak planowano w Parku Miejskim.

Narodowe Czytanie organizowane jest w Polsce od 2012 roku. Akcja została zainicjowana przez Prezydenta RP wspólną lekturą "Pana Tadeusza" Adama Mickiewicza. 

W tym roku na Narodowe Czytanie para prezydencka wybrała nowele polskie - osiem lektur, które - jak zaznacza prezydent Andrzej Duda - uczą nas, że w życiu powinniśmy kierować się szlachetnością i solidarnością, że nie wolno nam stracić wrażliwości na ludzką krzywdę ani zapomnieć o naszej historii.

Narodowe Czytanie w całym kraju odbywa się w sobotę 7 września, ale w Pile polskie nowele czytano już w piątek. Przed południem Narodowe Czytanie zorganizowano w ogrodzie Muzeum Okręgowego, a po południu na patio Biura Wystaw Artystycznych i Usług Plastycznych.

 

ZOBACZ TEŻ: Narodowe Czytanie w Muzeum Okręgowym [ZDJĘCIA]

 

Na sobotę, na godzinę 17.00 zaplanowano Narodowe Czytanie w Parku Miejskim w Pile. Akcję - ze względu na deszczową pogodę - przeniesiono jednak do Regionalnego Centrum Kultury przy placu Staszica. 

 

ZOBACZ TEŻ: „Katarynka” przy dźwiękach katarynki. Narodowe Czytanie w BWAiUP [ZDJĘCIA]

 

fot. Życie Piły

Narodowe Czytanie przeniesione z parku do RCK komentarze opinie

Dodajesz jako: |


Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama