18°C umiarkowane opady deszczu

Narodziny w Dzikiej Zagrodzie [ZDJĘCIA]

REGION, Narodziny Dzikiej Zagrodzie [ZDJĘCIA] - zdjęcie, fotografia

W Dzikiej Zagrodzie przyszły na świat dwa młode żubry. Ich opiekunowie czekają na propozycje imion dla swoich podopiecznych.

Dziką Zagrodę w Jabłonowie pod Mirosławcem (powiat wałecki) prowadzi Zachodniopomorskie Towarzystwo Przyrodnicze. Jego działacze zajmują się dzikimi stadami żubrów w województwie zachodniopomorskim, ale prowadzą też pokazową zagrodę żubrów. W zagrodzie, na osobnych wybiegach żyją też rysie nizinne. Dzika Zagroda prowadzi program przywrócenia tego gatunku na tereny zachodniej Polski.

Niedawno w Dzikiej Zagrodzie przyszły na świat pierwsze w tym roku cielaki. - Dwie nasze krówki - Szantrapa i Pula - zostały mamusiami. Znamy już płeć obu cielaczków. Szantrapa urodziła krówkę, a Pula byczka. Zarówno cielaki jak i ich mamusie mają się świetnie. Zapraszamy do odwiedzin - mówią pracownicy Dzikiej Zagrody.

Małe żubry nie mają jeszcze imion i dlatego Dzika Zagroda czeka na propozycje. - Liczymy na Państwa pomoc. Przypominamy tylko, że ich imiona muszą się rozpoczynać od liter „PO”. Imiona które zostały już wykorzystane w ubiegłych sezonach to: Podarek, Poducha, Poziomka, Pogrom, Pocisk i Pojanka - informuje Dzika Zagroda.

Propozycje imion dla małych żubrów można zgłaszać w komentarzach pod postem na facebookowym profilu Dzikiej Zagrody.

fot. Dzika Zagroda

Miejsce zdarzenia mapa Piła


Narodziny w Dzikiej Zagrodzie [ZDJĘCIA] komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na zycie.pila.pl