Nowe poradnie Szpitala Specjalistycznego w Pile przyjmują już pacjentów

ZDROWIE I MEDYCYNA, poradnie Szpitala Specjalistycznego przyjmują pacjentów - zdjęcie, fotografia
Życie Piły 19/11/2019 14:35

Cztery nowe poradnie w Szpitalu Specjalistycznym w Pile już przyjmują pacjentów. Władze powiatu i dyrekcja szpitala mają już też plany na kolejne działania.

Niedawno w Szpitalu Specjalistycznym w Pile uruchomiono cztery nowe poradnie: chirurgii klatki piersiowej, otolaryngologiczną, chorób wewnętrznych i poradnię dziecięcą.

Te nowe poradnie przyszpitalne zostały uruchomione dzięki nowym kontraktom podpisanym z NFZ i już funkcjonują. Dążyliśmy do ich uruchomienia, bo jesteśmy przekonani, że to dobre rozwiązanie zarówno dla pacjentów, jak i samego szpitala

- mówi starosta pilski, Eligiusz Komarowski.

Dzięki kontraktom z Narodowym Funduszem Zdrowia korzystanie z przyszpitalnych poradni jest bezpłatne. 

- Poradnie pozwolą nam kompleksowo opiekować się pacjentem i taka jest nasza koncepcja funkcjonowania szpitala. Dlatego będziemy ten kierunek rozwijać i szukać dalszych rozwiązań. Jednym z nich ma być skoordynowana opieka nad kobietą w ciąży, tzw. „KOC”. Model ten zapewnia kobietom ciężarnym opiekę specjalistów, która obejmuje przebieg ciąży, poród, połóg i pierwsze tygodnie życia noworodka. Planujemy również reaktywować szkołę rodzenia i poradnię laktacyjną - mówi dyrektor Szpitala Specjalistycznego w Pile, Wojciech Szafrański. 

Rejestracja do nowych poradni w Szpitalu Specjalistycznym w Pile odbywa się w rejestracji głównej. Informacje można uzyskać pod numerem telefonu: 67 210 65 55.

- W  poradni chirurgii klatki piersiowej i otolaryngologicznej obowiązuje skierowanie wystawione przez lekarza, natomiast poradnia chorób wewnętrznych i pediatryczna kontynuuje leczenie szpitalne. Do tych poradni kierowani są pacjenci po hospitalizacji - tłumaczy zastępca dyrektora Szpitala Specjalistycznego w Pile, Aldona Pietrysiak.

Z początkiem 2019 roku w pilskim szpitalu działalność rozpoczęły też poradnie: ginekologiczno-położnicza i okulistyczna.

fot. Życie Piły

Nowe poradnie Szpitala Specjalistycznego w Pile przyjmują już pacjentów komentarze opinie

Dodajesz jako: |


Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama