Nowe rondo w Pile. Nie jedź na pamięć! [ZDJĘCIA]

KOMUNIKACJA, rondo jedź pamięć! [ZDJĘCIA] - zdjęcie, fotografia
Życie Piły 03/07/2019 12:15

Trwa budowa ronda na skrzyżowaniu al. Niepodległości i ul. księdza Jerzego Popiełuszki w Pile. W tym miejscu wprowadzono już zmianę organizacji ruchu. Mimo informujących o tym znaków niektórzy kierowcy jadą „na pamięć”.

Budowa ronda na skrzyżowaniu alei Niepodległości i ul. ks. Jerzego Popiełuszki w ciągu drogi krajowej numer 11 w Pile to jedno z zadań realizowanych na zlecenie GDDKiA podczas przebudowy ulicy Wodnej i fragmentu al. Niepodległości. 

Całość tego zadania obejmuje m.in. sfrezowanie istniejącej warstwy ścieralnej jezdni i zatok, ułożenie nowej warstwy ścieralnej na jezdni i zatokach, wymianę krawężników na nowe krawężniki betonowe oraz wymianę nawierzchni chodników i zjazdów. Istotną dla kierowców zmianą będzie też budowa tzw. lewoskrętu na skrzyżowaniu alei Niepodległości z ulicą Niemcewicza.

W miejscu skrzyżowania alei Niepodległości z ulicą Popiełuszki powstaje mini rondo. Jego budowa już trwa i w związku z tym wprowadzono zmiany w organizacji ruchu

Samochody jadące aleją Niepodległości nie mają już pierwszeństwa przejazdu. W tym miejscu obowiązuje ruch jak na każdym rondzie.

Mimo znaków, które informują o zmianie organizacji ruchu w tym miejscu część kierowców jeździ "na pamięć", z przekonaniem że mają pierwszeństwo przejazdu i omijając rondo. Apelujemy o ostrożność i zwracanie uwagi na znaki drogowe.

ZOBACZ TEŻ: Remont al. Wojska Polskiego w Pile. Zmiana organizacji ruchu [ZDJĘCIA]

 

fot. Życie Piły

 

Reklama

Nowe rondo w Pile. Nie jedź na pamięć! [ZDJĘCIA] komentarze opinie

  • INTERNAUTA - niezalogowany 2019-07-03 14:47:56

    ŚWIATŁA !!!

  • Gość - niezalogowany 2019-07-03 15:57:14

    Przecież Piła słynie z ruchu okrężnego tylko nikt nie jest w stanie sprawdzić jak porusza się samochód ciężarowy lub autobus w takiej sytuacji przecież to utrudnienie mogły być np. światła. Najpierw się coś robi a później myśli.

  • Volvo - niezalogowany 2019-07-03 17:56:46

    Proszę pojechać do Francji i to było by na tyle . Ronda najlepsze rozwiązanie

  • Gość - niezalogowany 2019-07-03 18:47:33

    A może tak umieścić znaki zgodnie z obowiązującymi przepisami!!! Zdj. 2 niewłaściwa wysokość umieszczenia znaku. W razie kolizji temat do rozstrzygnięcia przez sąd....Tak umieszczonego znaku mam prawo nie zauważyć bo mi akurat przechodząca grupka ludzi zasłonila.

  • Gość - niezalogowany 2019-07-03 22:38:40

    Nie ma nic gorszego niż światła!!! A te w Pile to już totalna porażka.... Zapchana Bydgoska, ale. Tyś lecia, Lelewela, powstańców..... Brak słów, poprawcie to zarządcy. Na elki nie ma lekarstwa a wy jeszcze sygnalizacje beznadziejnie ustawiacie

  • Gość - niezalogowany 2019-07-04 12:40:54

    Fajnie że jest nowa nawierzchnia drogi i nowe chodniki. Szkoda tylko że pozostały strare i pozapychane studzienki burzowe. Ciekawe kiedy będzie rozkopywany nowy asfalt.

  • Basia - niezalogowany 2019-07-04 13:26:22

    Bardzo dobrze, tylko to nie będzie rondo tylko rzucony kapelusz. Takie będzie miał wymiary

  • Gość - niezalogowany 2019-07-04 14:18:41

    Kolejne "duze" rondo, na ktore ciezarowka bedzie miala problem wjechac.

  • gość 2019-07-04 16:43:17

    Na ulicy Popiełuszki brakuje oznakowania że zbliżamy się do ronda. Współczuję kierowcom pragnących skręcić z w lewo na ulicę Popiełuszki którzy jadą samochodem z przyczepą. Nawet autobusy komunikacji miejskiej mają z tym problem. Rondo wymaga poszerzenia.

  • gość 2019-07-05 22:30:38

    Wieczne narzekanie. Na skrzyżowaniu ul. Wawelskiej z Tucholską jest też minirondo. Kierowcy jakoś się przyzwyczaili i ruch jest sprawny.

  • Piotr Smagur - niezalogowany 2019-07-07 21:13:12

    Dziś widziałem jsk autobus turystyczny nie mógł wyrobić zakrętu na tym rondzie i musiał wymusić na innych uzytkownikach drogi jazdę pod prąd, czyli prosto w Al. Niepodległości.
    Chyba coś nie tak z projektem, a może z kierowcą tego turystycznego autobusu.

  • gość 2019-07-11 08:54:22

    Czy naprawdę tak ciężko jest przy zmianie organizacji ruchu oznakować bardziej?\nJeżdżę tam codziennie i nawet dzisiaj ktoś jechał pod prąd, ok, to już przesada, ale oznakowanie jest kiepskie!!!

Dodajesz jako: |