Ostatnie godziny na składanie projektów do Budżetu Obywatelskiego

BUDŻET OBYWATELSKI, Ostatnie godziny składanie projektów Budżetu Obywatelskiego - zdjęcie, fotografia
Życie Piły 10/07/2014 14:45

Konsultacje społeczne prowadzone są w ramach projektu „Decydujmy razem”, realizowanego przez Gminę Piła. Władze miasta czekają na propozycje inwestycji, które mają zostać zrealizowane w Pile w ramach przyszłorocznego budżetu.

 

Propozycje muszą dotyczyć poprawy lub nowego zagospodarowania przestrzeni miejskiej na terenie Piły. Zgłaszane zadania musi charakteryzować trwały cel publiczny. Muszą być też zlokalizowane na gruncie gminnym lub terenie, na którym gmina może zgodnie z prawem wydatkować środki publiczne. Nie ma za to ograniczeń co do charakteru proponowanych inwestycji - mogą to być np. place zabaw, nowe latarnie, elementy tzw. małej architektury czy nowe chodniki. Wartość pojedynczego projektu nie może być jednak wyższa niż 300 tysięcy złotych.

 

Dotychczas do Urzędu Miasta wpłynęło około 130 propozycji. - Znalazły się propozycje dotyczące, parkingów, placów zabaw, siłowni zewnętrznych, chodników, ścieżek rowerowych, boisk, terenów zielonych i wielu innych zadań, których nie sposób wymienić - mówi Bartosz Mirowski z pilskiego Urzędu Miasta.

 

Swoje projekty można zgłaszać już tylko dziś do północy, m.in. za pośrednictwem strony internetowej www.konsultacjespoleczne.pila.pl. Po zebraniu i weryfikacji propozycji mieszkańców odbędzie się głosowanie. Potrwa ono od 1. sierpnia do 7. września. Każdy głosujący będzie mógł oddać pięć głosów - po jednym głosie na wybrane zadanie. Lista inwestycji wybranych do budżetu obywatelskiego Piły na 2015 rok zostanie ogłoszona do końca września.

 

W konsultacjach społecznych mogą wziąć udział wszystkie zameldowane w Pile osoby, które w tym roku będą miały ukończone 16 lat.

Ostatnie godziny na składanie projektów do Budżetu Obywatelskiego komentarze opinie

Dodajesz jako: |


Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama