Budżet obywatelski: Głosujemy!

BUDŻET OBYWATELSKI, Budżet obywatelski Głosujemy! - zdjęcie, fotografia
Życie Piły 01/08/2014 08:20

Do pilskiego ratusza wpłynęły 304 wnioski z propozycjami inwestycji do realizacji w ramach budżetu obywatelskiego Piły na 2015 rok. Ich łączna wartość wyniosła prawie 176,5 mln zł. Od 10. lipca urzędnicy weryfikowali wnioski pod względem formalnym. - Warunki określone w regulaminie konsultacji spełniło 101 projektów, spośród których mieszkańcy wybiorą w głosowaniu te, które zostaną zrealizowane ze środków przyszłorocznego budżetu - mówi Bartosz Mirowski z Urzędu Miasta w Pile.

 

A wśród propozycji pilan przeważają te, dotyczące parkingów, placów zabaw, siłowni zewnętrznych, chodników, ścieżek rowerowych, boisk, terenów zielonych. Pełną listę poddanych pod głosowanie projektów można pobrać ze strony internetowej Urzędu Miasta [PDF 266 kB].

 

Można już też głosować na wybrane propozycje. Do 7. września swoje głosy można oddać na kilka sposobów - przez portal www.konsultacjespoleczne.pila.pl, osobiście w Biurze Obsługi Klienta Urzędu Miasta Piły oraz we wszystkich filiach Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Pantaloena Szumana.

 

Każdy głosujący może oddać pięć głosów - po jednym głosie na wybrane zadanie. Lista inwestycji wybranych do budżetu obywatelskiego Piły na 2015 rok zostanie ogłoszona do końca września. W konsultacjach społecznych mogą wziąć udział wszystkie zameldowane w Pile osoby, które w tym roku będą miały ukończone 16 lat.

Budżet obywatelski: Głosujemy! komentarze opinie

Dodajesz jako: |


Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama