PILNE

Zamiast trawnika - mieszkania i sklepy. Plac Pocztowy sprzedany

INWESTYCJE, Zamiast trawnika mieszkania sklepy Pocztowy sprzedany - zdjęcie, fotografia
Życie Piły 05/05/2016 13:25

Trzeci już przetarg na plac Pocztowy w Pile odbył się 22 kwietnia. - Do przetargu stanęły dwa podmioty, a działkę ostatecznie kupił inwestor Arche Sp . z o.o. z Warszawy  za cenę 890 000 złotych. Arche Sp. z o. o. to firma deweloperska prowadząca działalność od 1991 roku, budująca mieszkania, domy oraz hotele. Inwestor zaangażowany jest także w renowację zabytków – nowe życie nadał już m.in. Zamkowi w Janowie Podlaskim - mówi Jagoda Oburota z Urzędu Miasta w Pile.

 

Sprzedana działka to teren o powierzchni prawie pół hektara. Zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego został on przeznaczony na cele zabudowy usługowej, z dopuszczeniem mieszkań i funkcji zamieszkania zbiorowego. Zwycięzca przetargu na zakończenie budowy będzie miał cztery lata od momentu podpisania aktu notarialnego zakupu nieruchomości.

 

- Zagospodarowanie placu jest częścią realizacji koncepcji mającej na celu uporządkowanie przestrzeni w centrum miasta. Ożywienie tego miejsca ma przeciwdziałać zjawisku tzw. rozlewania się miast czyli niekontrolowanemu wyludnianiu się centrów miast - dodaje Jagoda Oburota.

 

W ubiegłym roku cena wywoławcza za plac Pocztowy ustalona została na 1 729 000 złotych. Przetargu wówczas jednak nie rozstrzygnięto.

Zamiast trawnika - mieszkania i sklepy. Plac Pocztowy sprzedany komentarze opinie

Dodajesz jako: |


Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama