WYBORY 2018, Piła wyborach - zdjęcie, fotografia
25/10/2018 11:10

W Życiu Piły znajdziecie aktualne informacje na temat głosowania w niedzielnych wyborach samorządowych, dane o frekwencji oraz wstępne nieoficjalne wyniki wyborów i relacje ze sztabów wyborczych.

AKTUALIZACJA Z GODZINY 11.10 (czwartek, 25.10.2018):

Państwowa Komisja Wyborcza podała oficjalne wyniki wyborów do Sejmiku Województwa Wielkopolskiego. Mandaty do Sejmiku Województwa Wielkopolskiego z pilskiego okręgu wyborczego wywalczyli:

Koalicja Obywatelska:
Mirosława Rutkowska-Krupka
Henryk Szopiński
Przemysław Ajchler

Prawo i Sprawiedliwość:
Adam Bogrycewicz
Łucja Zielińska

Polskie Stronnictwo Ludowe:
Jarosław Maciejewski

SLD Lewica Razem:
Romuald Ajchler

 


AKTUALIZACJA Z GODZINY 23.00 (wtorek, 23.10.2018):

Cały czas czekamy na wyniki wyborów do Sejmiku Województwa Wielkopolskiego. Państwowa Komisja Wyborcza nie podała jeszcze tych danych, ale Gazeta Wyborcza dotarła do nieoficjalnych wyników. 

Jak ustalili reporterzy GW, Koalicja Obywatelska zdobyła 15 mandatów, a Polskie Stronnictwo Ludowe – 7. Taki podział mandatów (22 na 39 osobowy Sejmik) zapewniłby koalicji KO - PSL dalsze rządy w Sejmiku. Z nieoficjalnych danych wynika, że Prawo i Sprawiedliwość zdobyło 14 mandatów, a 3 mandaty - SLD lewica Razem. 

Nazwiska kandydatów z pilskiego okręgu wyborczego, którzy najprawdopodobniej zdobyli mandaty radnych Sejmiku Województwa Wielkopolskiego publikujemy tu: [Kto do Sejmiku? Są nieoficjalne wyniki wyborów]

 


AKTUALIZACJA Z GODZINY 14.35 (wtorek, 23.10.2018):

Państwowa Komisja Wyborcza opublikowała oficjalne wyniki wyborów prezydenta Piły.

Piotr Głowski - 65,40%
Marcin Porzucek - 21,09%
Błażej Parda - 8,30%
Jan Lus - 5,21%

Sprawdź ile głosów oddano na poszczególnych kandydatów: [Są oficjalne wyniki wyborów prezydenta Piły]

 


AKTUALIZACJA Z GODZINY 10.05 (wtorek, 23.10.2018):

Państwowa Komisja Wyborcza opublikowała oficjalne wyniki wyborów do Rady Powiatu w Pile. Podział mandatów w nowej Radzie będzie wyglądał następująco:
- Porozumienie Samorządowe: 11 mandatów
- Koalicja Obywatelska: 9 mandatów
- Prawo i Sprawiedliwość: 4 mandaty
- Polskie Stronnictwo Ludowe: 1 mandat

W sumie na kandydatów Koalicji Obywatelskiej do pilskiej Rady Powiatu w Pile oddano 19 232 głosów (34,89%), na kandydatów z list Porozumienia Samorządowego - 19 010 głosów (34.49%), Prawa i Sprawiedliwości - 11 341 (20.58%), a Polskiego Stronnictwa Ludowego - 5 534 (10,04%)

Poznajcie skład nowej Rady Powiatu w Pile i sprawdźcie jakie poparcie zdobyli poszczególni radni: Wybory do Rady Powiatu w Pile [OFICJALNE DANE PKW]

 


AKTUALIZACJA Z GODZINY 9.15 (wtorek, 23.10.2018):

Państwowa Komisja Wyborcza opublikowała oficjalne wyniki wyborów do pilskiej Rady Miasta. Podział mandatów w nowej Radzie będzie wyglądał następująco:
- Koalicja Obywatelska: 14 mandatów
- Prawo i Sprawiedliwość: 5 mandatów
- Porozumienie Samorządowe: 4 mandaty

W sumie na kandydatów Koalicji Obywatelskiej do pilskiej Rady Miasta oddano 14 958 głosów (50.94%), na kandydatów z list Prawa i Sprawiedliwości - 6 419 głosów (21.86%), a na kandydatów Porozumienia Samorządowego - 4543 głosy (15.47%). W nowej Radzie Miasta Piły nie będzie przedstawicieli ugrupowania Kukiz`15 ani komitetu SLD Lewica Razem. Na kandydatów z list Kukiz`15 oddano 2 055 głosów (7%), a na kandydatów Lewicy Razem 1387 głosów (4.72%).

Poznajcie skład nowej Rady Miasta Piły i sprawdźcie jakie poparcie zdobyli poszczególni radni: [Wybory do Rady Miasta Piły [OFICJALNE DANE PKW]

 


AKTUALIZACJA Z GODZINY 16.26:

Koalicja Obywatelska przedstawiła nazwiska radnych, którzy najprawdopodobniej zasiądą w nowej Radzie Miasta. Są to:

1. Lucjan Szutkowski
2. Urszula Kaczmarek
3. Ryszard Małecki
4. Włodzimierz Bystrzycki
5. Marek Andruszkiewicz
6. Wioletta Stalęga
7. Krzysztof Zając
8. Beata Dudzińska
9. Maria Kubica
10. Zdzisława Karpińska
11. Kazimierz Sulima
12. Teresa Kasior
13. Krzysztof Szewc
14. Marek Toboła

Prawo i Sprawiedliwość będzie miało najprawdopodobniej czterech radnych. Według wstępnych wyników będą to:
15. Maria Miler
16. Tomasz Słoboda
17. Mieczysław Karpiński
18. Grzegorz Płachta

Pięć mandatów przypadnie najprawdopodobniej radnym Porozumienia Samorządowego. Jak na razie nie udało nam się ustalić, którzy kandydaci PS wywalczyli sobie miejsce w Radzie Miasta.

[CZYTAJ WIĘCEJ: Tak może wyglądać pilska Rada Miasta]

 


AKTUALIZACJA Z GODZINY 12.59:

Podajemy zaktualizowane wyniki wyborów prezydenckich w Pile. To wyniki na podstawie danych ze wszystkich Obwodowych Komisji Wyborczych w Pile, ale to nadal wyniki nieoficjalne:

- Piotr Głowski: 65,46%

- Marcin Porzucek: 21,06%

- Błażej Parda: 8,03%

- Jan Lus: 5,45%

 


AKTUALIZACJA Z GODZINY 12.49:

Koalicja Obywatelska z większością w pilskiej Radzie Miasta? 

Z nieoficjalnych informacji wynika, że Koalicja Obywatelska będzie miała samodzielną większość w Radzie Miasta Piły. W nowej radzie zasiądzie najprawdopodobniej 14 radnych wybranych z list Koalicji Obywatelskiej. Radę Miasta Piły tworzy 23 radnych.

 


AKTUALIZACJA Z GODZINY 12.42:

Lewica  i Kukiz`15 poza pilskim samorządem

Z nieoficjalnych informacji wynika, że kandydaci komitetów wyborczych Kukiz`15 i SLD Lewica Razem nie zdobyli żadnych mandatów, ani w pilskiej Radzie Miasta, ani w Radzie Powiatu w Pile.

 


AKTUALIZACJA Z GODZINY 12.17:

Z nieoficjalnych wciąż informacji wynika, że podział mandatów Radzie Powiatu w Pile może wyglądać następująco:
- Porozumienie Samorządowe: 11 mandatów
- Koalicja Obywatelska: 9 mandatów
- Prawo i Sprawiedliwość: 4 mandaty
- Polskie Stronnictwo Ludowe: 1 mandat
 


AKTUALIZACJA Z GODZINY 9.42:

Poseł Marcin Porzucek pogratulował Piotrowi Głowskiemu zwycięstwa w pierwszej turze wyborów prezydenta Piły i zadeklarował wsparcie dla Piły. We wpisie na swoim profilu na Facebooku podziękował też wyborcom Zjednoczonej Prawicy za głosy. - To wzmacnia naszą rolę w samorządzie. Jest też dobrą prognozą przed przyszłorocznymi wyborami parlamentarnymi - napisał Marcin Porzucek.

 


Jeśli potwierdzą się nieoficjalne wciąż wstępne wyniki wyborów prezydenckich w Pile, to Piotr Głowski będzie cieszył się trzecim już zwycięstwem w pierwszej turze. W wyborach samorządowych w 2014 roku Piotr Głowski zdobył 60,49% głosów, a w 2010 roku - 50,7%.

[CZYTAJ WIĘCEJ: Trzeci raz w pierwszej turze? Pewne zwycięstwo Piotra Głowskiego]

 


AKTUALIZACJA Z GODZINY 5.48:

Trwa liczenie głosów w Obwodowych Komisjach Wyborczych. Z nieoficjalnych danych z 16 (z 33 pilskich komisji) wynika, że wybory prezydenckie w Pile najprawdopodobniej zakończą się w pierwszej turze, a ich zwycięzcą będzie Piotr Głowski. Na podstawie tych danych Piotr Głowski zyskał  68,31% poparcia, Marcin Porzucek: 18,2%, Błażej Parda: 7,4%, a Jan Lus: 6%.

Podkreślamy: to wciąż nieoficjalne dane. Nie obejmują one jeszcze wyników ze wszystkich lokali wyborczych.


 

Ubiegający się o reelekcję prezydent Piły liczy na zwycięstwo w pierwszej turze. 

- To nie tylko obniżyłoby koszty, ale dałoby również silny mandat do podejmowania wyzwań - mówi Piotr Głowski.

[CZYTAJ WIĘCEJ: Piotr Głowski o frekwencji i powyborczej rzeczywistości]

 


- Wysoka frekwencja może być efektem tego, że próbowano manipulować ludźmi, wmawiając im kłamstwa i pomówienia. Wiedza i świadomość jednak zwyciężyły - mówi ubiegający się o reelekcję prezydent Piły, Piotr Głowski.

 [CZYTAJ WIĘCEJ: Piotr Głowski o frekwencji i powyborczej rzeczywistości].


 

- Cieszy mnie wysoka frekwencja w Pile, ale trudno powiedzieć czy to za sprawą osób, które chcą zabetonowania aktualnej sceny politycznej w Pile, czy tych którzy chcą skruszenia tego betonu - mówi kandydat PiS na prezydenta Piły, Marcin Porzucek.

[CZYTAJ WIĘCEJ: Marcin Porzucek o frekwencji wyborczej w Pile]

 


Kandydaci i działacze Koalicji Obywatelskiej na pierwsze, nieoficjalne wyniki czekają podczas swojego wieczoru wyborczego.

 


Po zakończeniu głosowania kandydaci i działacze Prawa i Sprawiedliwości spotkali się w biurze parlamentarnym posła Marcina Porzucka, a później wyruszyli na ulice Piły po swoje materiały wyborcze. [ZOBACZ WIĘCEJ: PiS po wyborach zabrało się za porządki [ZDJĘCIA].

 


AKTUALIZACJA Z GODZINY 1.25

Pojawiły się pierwsze, nieoficjalne wciąż dane z Obwodowej Komisji Wyborczej nr 32 w Domu Pomocy Społecznej w Pile. W wyborach prezydenta Piły oddano tam 12 głosów. 6 głosów otrzymał Piotr Głowski (Koalicja Obywatelska), tyle samo głosów otrzymał Marcin Porzucek (Prawo i Sprawiedliwość).


 

Na profilach kandydatów w serwisach społecznościowych można znaleźć zdjęcia z głosowania. - W Pile każdy z nas może oddać 4 głosy. Na prezydenta miasta, radnego miasta, radnego powiatu i radnego sejmiku wielkopolskiego. Decydujemy o przyszłości miasta, powiatu i regionu - napisał udostępniając zdjęcie z lokalu wyborczego Piotr Głowski.

- Obywatelski obowiązek spełniony - napisał pod zdjęciem z lokalu wyborczego kandydat PiS na prezydenta Piły, poseł Marcin Porzucek.

Zdjęcie z lokalu wyborczego na swoim profilu na Facebooku opublikował też ubiegający się o mandat radnego Rady Powiatu w Pile, prezes Stowarzyszenia Porozumienie Samorządowe, starosta pilski Eligiusz Komarowski.

 


 

O 21.00 zakończyło się głosowanie i cisza wyborcza. Czekamy na pierwsze, nieoficjalne wyniki wyborów samorządowych w Pile.


 

AKTUALIZACJA Z GODZINY 19.17:

W lokalu wyborczym w Przedszkolu numer 16 w Pile wyborcy zauważyli, że urna do której wrzucają karty z głosami miała tylko dwie plomby, a taśma na urnie była luźna. Zabezpieczenie urny zostało poprawione.


 

AKTUALIZACJA Z GODZINY 18.57:

Pojawiła się informacja, że w Obwodowej Komisji Wyborczej nr 25, w Zespole Szkół Muzycznych w Pile wyborca otrzymał kartę z kandydatami do Sejmiku Województwa Wielkopolskiego z okręgu poznańskiego. Komisarz Wyborczy w Pile wyjaśnia tę sprawę.


 

AKTUALIZACJA Z GODZINY 18.21:

Frekwencja w tegorocznych wyborach samorządowych w Pile już na pewno będzie wyższa od tej sprzed czterech lat. W 2014 roku udział w głosowaniu wzięło 39.58% uprawnionych wyborców. W tym roku, do godziny 17.00 w Pile głosy oddało 39,98% wyborców. Głosowanie trwa do godziny 21.00.

Państwowa Komisja Wyborcza podała, że w skali całego kraju frekwencja na godzinę 17.00 wyniosła 41,65%.


 

AKTUALIZACJA Z GODZINY 17.47:

Miejska Komisja Wyborcza w Pile podała najnowsze dane o frekwencji.

Do godziny 17.00 frekwencja w samej Pile wyniosła 39,98%


 

AKTUALIZACJA Z GODZINY 16.53:

Policja przyjmuje zgłoszenia w sprawie naruszenia ciszy wyborczej.

W trakcie ciszy wyborczej policja z naszego regionu odebrała kilka zgłoszeń o naruszeniu zakazu agitacji i innych przepisów kodeksu wyborczego. W nocy z piątku na sobotę 19-letni mężczyzna uszkodził w Pile baner wyborczy jednego z kandydatów. Mężczyzna został ukarany mandatem.

W niedzielę pilska policja otrzymała też zgłoszenie związane z banerem wyborczym jednego z komitetów. Zgłaszający zauważył, że baner - wbrew przepisom - stoi na tym samym terenie, gdzie mieści się Obwodowa Komisja Wyborcza, nieopodal wejścia do lokalu wyborczego. Policja przyjęła zgłoszenie i wyjaśnia sprawę.

Z kolei policja z Wałcza sprawdza czy jeden z kandydatów nie naruszył ciszy wyborczej. Mężczyzna w sobotnie popołudnie miał wręczyć przechodniowi breloczek i ulotkę wyborczą. Mundurowi przesłuchali świadka i wyjaśniają sprawę. 


 

AKTUALIZACJA Z GODZINY 13.30:

Państwowa Komisja Wyborcza podała pierwsze dane na temat frekwencji.

Na godzinę 12.30 frekwencja w wyborach samorządowych na obszarze działania Komisarza Wyborczego w Pile I i Komisarza Wyborczego w Pile II, czyli w powiatach: pilskim, złotowskim, chodzieskim, czarnkowsko-trzcianeckim i wągrowieckim wyniosła 14,5%.

W samej Pile frekwencja na godzinę 12.30 wyniosła 14,19%.

Jak podała Państwowa Komisja Wyborcza - w Wielkopolsce frekwencja na godzinę 12.00 wyniosła 14,41%, a w całej Polsce - 15,62%.


 

W niedzielę, 21 października w wyborach samorządowych wybieramy radnych rad gmin, powiatów, sejmików wojewódzkich oraz wójtów, burmistrzów i prezydentów miast.

Lokale wyborcze będą czynne do godziny 21.00. W przypadku przerwy w głosowaniu zarządzonej przez komisję wyborczą, wybrane lokale wyborcze mogą pracować dłużej. Wówczas przedłużona zostanie także cisza wyborcza.

Nie wiesz gdzie głosować w Pile? W Życiu Piły publikujemy adresy Obwodowych Komisji Wyborczych w Pile wraz z listą ulic przyporządkowanych do poszczególnych komisji. Listę - dla ułatwienia - podzieliliśmy na dzielnice Piły. [CZYTAJ WIĘCEJ: Wybory samorządowe. Gdzie głosować w Pile? [ADRESY KOMISJI I WYKAZ ULIC].

Przypominamy też, że do zakończenia głosowania trwa cisza wyborcza, czyli zakaz agitacji wyborczej. Dotyczy to również internetu i portali społecznościowych. [CZYTAJ WIĘCEJ: Ani słowa o kandydatach. Cisza wyborcza także w internecie [VIDEO].

Sprawdź też jak trzeba głosować, żeby Twój głos był ważny [CZYTAJ WIĘCEJ: Jak głosować, żeby oddać ważny głos? [VIDEO].

Wybierając się do lokalu wyborczego zabierz ze sobą odpowiedni dokument. Zobacz jak przebiega głosowanie [CZYTAJ WIĘCEJ: Wybory samorządowe. Jak przebiega głosowanie? [VIDEO].

Reklama

Piła po wyborach komentarze opinie

  • Jacekwiatkowsi - niezalogowany 2018-10-22 08:31:34

    Eli zabrał somsiada? No na to jest paragraf przeciez

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.


WYBORY 2018, - więcej informacji

Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Potrzebujesz szybki kredyt?

Potrzebujesz szybki kredyt? Reakcja natychmiastowa zasada! Szybko dostac prywatnej pozyczki bez gwarancji platna? Tak jest to mozliwe z nas. Czy..


Zobacz ogłoszenie
Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez zycie.pila.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

SAJA MANAGEMENT Krzysztof Saja z siedzibą w Piła 64-920 , Pocztowa 1

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"