Pilski Budżet Obywatelski: 173 projekty od mieszkańców

BUDŻET OBYWATELSKI, Pilski Budżet Obywatelski projekty mieszkańców - zdjęcie, fotografia
Życie Piły 17/05/2017 13:48

- Wśród przesłanych wniosków pojawiają się propozycje budowy chodników, dróg, placów zabaw, siłowni zewnętrznych i parkingów. Pojawiają się również zadania, które nie pojawiały się w dotychczasowych edycjach. Wśród nich są np. instalacja tabliczek z informacjami na temat patronów poszczególnych ulic, czy też instalacja na terenie placu zabaw urządzeń dla osób niepełnosprawnych - mówi koordynator pilskiego budżetu obywatelskiego, Bartosz Mirowski.

 

Propozycje, które wpłynęły do urzędu będą teraz sprawdzone przez Zespół Opiniujący. Listę projektów, które trafią pod głosowanie mieszkańców poznamy najpóźniej 12 czerwca, kiedy to rozpocznie się etap głosowania na projekty, które pozytywnie przejdą weryfikację urzędników. A do sprawdzenia jest m.in. to, czy miasto jest właścicielem gruntu, na którym ma powstać wskazane przez wnioskodawcę zadanie.

 

Na realizację projektów, które mają zostać zrealizowane w ramach budżetu obywatelskiego Piły na 2018 rok miasto przeznaczyło trzy miliony złotych.  - W ramach dotychczasowych edycji mieszkańcy zdecydowali już o przeznaczeniu w sumie jedenastu milionów złotych. Środki te pozwoliły na wybór 80 zadań - dodaje Bartosz Mirowski.

Pilski Budżet Obywatelski: 173 projekty od mieszkańców komentarze opinie

Dodajesz jako: |


Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama