Pilski Budżet Obywatelski 2018. Ruszyło głosowanie

BUDŻET OBYWATELSKI, Pilski Budżet Obywatelski Ruszyło głosowanie - zdjęcie, fotografia
Życie Piły 12/06/2017 16:52

Spośród 177 propozycji jakie dotarły do Urzędu Miasta, do dalszego etapu  przeszło 106 zadań - 24 zadania małe i 82 zadania osiedlowe. Łączna wartość tych  projektów wynosi blisko 21 milionów złotych. 

 

- Poprzednie edycje budżetu obywatelskiego w naszym mieście pokazały, że chcecie Państwo aktywnie uczestniczyć w przemianie otaczającej nas wszystkich rzeczywistości. Z jednej strony macie Państwo swoją reprezentację w postaci Rad Osiedli, dzięki czemu macie realny wpływ na rozwój i zmiany we własnym otoczeniu, z drugiej zaś, instrument budżetu obywatelskiego pozwala na wskazanie zadań, które zgodnie z Waszą wolą powinny być wykonane priorytetowo. Budżet obywatelski realnie zmienia nasze miasto więc warto go kontynuować - mówi prezydent Piły, Piotr Głowski.

 

Głosowanie zakończy się 14 lipca o północy. Do tego czasu swoje głosy można oddawać przez internet, za pośrednictwem strony www.konsultacjespoleczne.pila.pl. - Głosować można również w tradycyjny sposób - na kartach do głosowania, które dostępne są w Urzędzie Miasta i filiach biblioteki. Udział w konsultacjach i tym samym w głosowaniu nad propozycjami mogą wziąć wszystkie zameldowane w Pile osoby, które ukończą w tym roku 16 lat. Jedna osoba może oddać maksymalnie 5 głosów na zadania z listy tzw. "projektów małych" i maksymalnie 5 głosów na zadania z listy tzw. "projektów osiedlowych" - dodaje koordynator pilskiego Budżetu Obywatelskiego, Bartosz Mirowski.

 

Na realizację projektów, które mają zostać zrealizowane w ramach budżetu obywatelskiego Piły na 2018 rok miasto przeznaczyło trzy miliony złotych.  - W ramach dotychczasowych edycji mieszkańcy zdecydowali już o przeznaczeniu w sumie jedenastu milionów złotych. Środki te pozwoliły na wybór 80 zadań - dodaje Bartosz Mirowski.

 

 

Piła budżet obywatelski. #Piła #decydujmyrazem #obywatele #obywatelski #głosowanie.

Post udostępniony przez Miasto_Piła_official (@miasto_pila) 21 Gru, 2016 o 6:10 PST

Pilski Budżet Obywatelski 2018. Ruszyło głosowanie komentarze opinie

Dodajesz jako: |


Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama